Starším žákům se dařilo, mladší utrpěli debakl

V neděli 15. února nastoupili za nevlídného zimního počasí starší žáci B SK Hranice na prostorné a výborně připravené umělé trávě v Kroměříži k třetímu přípravnému utkání.
HS Kroměříž B - SK Hranice starší žáci B 0:3 (0:1)
Branky:
16. Zbruž, 55. Kelar, 57. Marek
Sestava SK: Chovanec, Nehyba, Zbruž, Zezulka, Šnejdrla, Frydrych, Šumšal, Žingor, Vyka, Kelar, Marek, Tomečka.

Hraničtí měli při stále trvající marodce k dispozici pouze jedenáct hráčů a náhradního brankáře. Naštěstí se začíná vyplácet tvrdá zimní příprava, kdy většina kluků vydržela fyzicky bez větších problémů celé utkaní. První poločas útočili hosté proti větru, takže hra byla vcelku vyrovnaná. Jedinou branku zaznamenal po pohledné samostatné akci středem hřiště a narážečce s Vykou nejlepší hráč utkání Dominik Zbruž. Ve 20. minutě se podél brankové čáry probíjel Tomečka a byl zastaven jen za cenu nedovoleného zákroku. Píšťalka kouzelně oděného rozhodčího však zůstala němá. Před přestávkou mohlo být přeci jen veseleji, to by ovšem nesměl Marek otálet se zakončením ve vyložené šanci, kterou mu připravil Tomečka. Druhá půle se již nesla v jasné převaze hostů, když domácí za celých 35 minut neohrozili hranickou branku. Několik střel, které minuly kroměřížskou branku (Žingor, Nehyba, Zbruž) předcházelo gólu na 0:2. To si po přihrávce ze středu hřiště sklepával Kelar míč na hranici pokutového území a k údivu všech skončil balón až v síti. Než se stačil soupeř vzpamatovat vyměnil si na levé straně hřiště Zezulka míč se Žingorem, následovala křižná přihrávka doprava na Kelara, jeho střelu na zadní tyč brankář ještě vyrazil, ale pohotová dorážka Marka znamenala gólovou tečku.

HS Kroměříž B - SK Hranice mladší žáci B 14:0 (7:0)
Sestava SK:
Částečka, Vladař, Vanek, Smutný, Sedláček O., Těšický, Motloch, Smékal, Pavlištík, Škrobánek, Machač.

Mladší žáci B (roč.1997) se k utkání sešli v počtu tří hráčů!!! Nebýt pomoci osmi „statečných“ trenéra Smékala zápas by se vůbec neodehrál. Věkový rozdíl a nezkušenost s hrou na velkém hřišti určil od úvodního hvizdu ráz utkání. Od desáté minuty rozjeli domácí brankostroj, který nebyl vyšší jen díky zásahům Romana Částečky.