Mladší žáci mezi nejlepšími v republice!

V neděli 3. února dosáhli mladší žáci A SK Hranice ve sportovní hale v Bílovci svého zatím největšího úspěchu. Uskutečnilo se zde semifinálové kolo halové sezóny ČMFS. V konkurenci pěti mužstev hrajících nejvyšší žákovskou soutěž na Moravě a domácích hráčů, vybojovali druhé místo a zajistili si tak postup mezi nejlepší osmičku z celé republiky!
Horní řada zleva: Dominik Zbruž, David Zezulka, Marek Vyka, Radim Frydrych, Patrik Štefek, Radim Žingor, Petr Holoubek, Daniel Siegel.
Dolní řada zleva: Zdeněk Stryk, Jakub Marek, Jan Šnejdrla, Martin Chovanec, Jakub Tomečka, Jan Nehyba, Marek Šumšal.

Samotný kvalifikační turnaj zahájili naši kluci vítězstvím nad ŠSK Bílovec, když celý průběh zápasu kontrolovali a domácím se podařilo vsítit čestnou branku až dvě minuty před koncem. Ve výborném výkonu jsme pokračovali i proti MFK Karviná (nejvyšší vítězství turnaje) a FC Vítkovice, když se obě utkání odehrála pod taktovkou hranických hráčů. V již tradičním boji o zlato (s Baníkem Ostrava) jsme po zbytečné chybě hned po minutě prohrávali. Kluci z první čtverky byli nepochopitelně zakřiknutí a až střídání a druhá čtveřice si po faulu zezadu na M. Šumšala vybojovala červenou kartu a penaltu proti ostravským. Bohužel jsme přesilovku dostatečně nevyužili a stále jsme pouze dotahovali. Půl minuty před koncem za stavu 3:4 po střele do poloprázdné branky „přehlédl“ rozhodčí ruku obránce Baníku, nenašel odvahu odpískat jasný pokutový kop a z následného odkopu uzavřel soupeř přes vyběhnuvšího M. Chovance do opuštěné branky skoré na 3:5. Psychická deka která po této prohře na kluky padla negativně poznamenala hru ve zbylých dvou zápasech. Naštěstí i nepřesvědčivý výkon stačil k výhře nad 1.FC Přerov 4:0. Před posledním duelem s SFC Opava jsme již měli postup v kapse. Kluci ale k utkání přistoupili laxně a navíc jsme si dali hned dva vlastní góly. Po stažení hry na osmičku „bojovníků“ se nám nakonec přeci jen podařilo dotáhnout zápas do vítězného konce.

Všem hráčům se tímto umístěním splnil jeden z mnoha fotbalových snů, kterým postup na republikové finále jistě je. Ve Svitavách kde se turnaj tento víkend odehraje změří síly s těmito družstvy: AC Sparta Praha, FK Hradec Králové, Baník Ostrava, FK Šardice, FC Viktoria Plzeň, FK Jablonec 97 a 1.FC Brno.

Výsledky a střelci SK Hranice:
SK Hranice - ŠSK Bílovec 3:1 (Šumšal, Zezulka, Frydrych)
SK Hranice - MFK Karviná 8:1 (Nehyba 2, Holoubek 2, Frydrych, Žingor, Vyka, Štefek)
SK Hranice - FC Vítkovice 5:1 (Šumšal 2, Holoubek, Nehyba, Marek)
SK Hranice - Baník Ostrava 3:5 (Holoubek, Siegel, Marek)
SK Hranice - 1.FC Přerov 4:0 (Frydrych, Siegel, Žingor, Zezulka)
SK Hranice - SFC Opava 5:3 (Frydrych 2, Zbruž 2, Zezulka)