Mladší žáci B vítězně proti Mohelnici

Ve středu 30. května nastoupili mladší žáci B SK Hranice k odloženému utkání 30. kola Krajského přeboru. Soupeřem jim byl desátý tým soutěže mužstvo Mohelnice.
Začátek utkání byl proti fyzicky vyzrálejšímu soupeři těžký a především zbytečné ztráty míčů, které pramenily z individuálního pojetí hry dávaly soupeři příležitosti k rychlým protiútokům. V první desetiminutovce se soupeř dostal do dvou brankových příležitostí, kdy především druhá mohla skončit brankou, naštěstí míč který již směřoval do prázdné branky útočník soupeře dorážel v ofsajdovém postavení. Tato situace jakoby kluky nastartovala a ti se snažili kombinační hrou soupeře přehrát, což se povedlo v 15. minutě kdy po pravé straně do pokutového území zatáhl míč Zdenek Stryk a zpětnou přihrávkou pod sebe vybídl Jakuba Marka ke skórování. Obdržená branka soupeře nepoložila a ten se snažil vyrovna. V těchto okamžicích předvedl Martin Chovanec několik jistých zákroků zvlášť po rohovém kopu soupeře. Ve 20. minutě utekl obráncům Marek Šumšal, s rozvahou obešel i hostujícího brankáře a s přehledem zvýšil vedení na 2:0. Tato branka přidala hráčům na klidu a ti se začali stále častěji prosazovat, vypracovali si několik nadějných příležitostí, ale stav se už do konce poločasu nezměnil. Druhá půle prokázala šířku našeho hráčského kádru, kdy jsme průběžným střídáním všech 18 kluků udržovali tempo hry s kterým měl soupeř problémy a očividně mu docházeli fyzické síly. Téměř celý druhý poločas jsme odehráli na polovině soupeře, ale gólově jsme se prosadili až ve 49. minutě kdy důraz Marka Šumšala u rohového praporku vedl k získání míče a obehráním dvou soupeřů v pokutovém území zakončil střelou z ostrého úhlu a překonal brankáře potřetí. O převaze našeho mužstva svědčí i skutečnost, že za druhý poločas soupeř naši branku žádnou střelou neohrozil.
Vítězstvím jsme si upevnili průběžné třetí místo před Opatovicemi, se kterými sehrajeme na jeho hřišti mistrovské utkání již tuto neděli.

SK Hranice B – FK Mohelnice 3:0 (2:0)
Branky:
15. Jakub Marek, 20. a 49. Marek Šumšal

Sestava SK: Martin Chovanec, Jan Šnejdrla, David Zezulka, Dominik Zbruž, Dan Šerý, Radim Frydrych, Petr Holoubek, Radim Žingor, Zdenek Stryk, Marek Šumšal, Jakub Marek, Daniel Siegel, Tomáš Molnár, Václav Lesák, Jan Nehyba, Marek Vyka, Petr Kelar, Jakub Tomečka.

Také starší žáci byli úspěšní a zásluhou branek vstřelených ve druhé půli, s přehledem vyhráli.
SK Hranice B – FK Mohelnice 3:0 (0:0)