Hranice bojovaly, přesto prohrály

S ohledem na stále se zlepšující výkony v posledních několika zápasech, neodjížděli muži k zápasu do Karviné předem poraženi. Naopak, na soupeře z poloviny tabulky si dost věřili a ve skrytu počítali se ziskem alespoň jednoho bodu.
MFK Karviná – SK Hranice
1 : 0 (0 : 0)
Branka: 63. Sourada.
ŽK:ČK: 42. Pekný. Rozhodčí: Dorušák. Diváků: 230.
Sestava Hranic: Dragon - Peršín, Anastazovský (65.Staněk), T. Richter, Michálek - Bočan, Modelský (55.Kuchař), Kufa (78. Král), Pekný - D. Richter, Stryk. Trenér: Břetislav Wozniak.

Domácí fotbalisté hned od začátku zápasu nepřipustili žádné komplikace a zatlačili hosty, kteří se jako obvykle bránili pouze odkopy od svého pokutového území, do defenzivy. Přesto se Hranice dostaly sporadicky do blízkosti soupeřovy branky, ale nepřesnými přihrávkami žádnou z akcí jejich útočníci nedotáhli do konce. Alespoň obrana hostí pracovala bezchybně a nebezpečným domácím útočníkům nedovolila skórovat. Ve 25. min. viděl žlutou kartu poprvé hranicky Pekný a když mu ji rozhodčí ve 42. min. ukázal za držení protihráče ve slibné pozici podruhé, znamenalo to červenou a citelné oslabení pro celý druhý poločas. Navíc, Pekný hrál v podmínce za vyloučení v minulém zápase, takže se dá očekávat, že jeden z klíčových hráčů bude několik příštích zápasů stát.
Prakticky celých 45 min. druhého poločasu dobývali domácí neúspěšně hranickou branku, obrana v čele s brankářem Dragonem odolávala až do 63. min., kdy Karvinští zahrávali rohový kop. Nejlépe se ve skrumáži orientoval jejich nejlepší hráč Sourada a zajistil, že všechny tři body zůstanou doma a hraničtí odjedou opět s prázdnou. Nepomohlo ani další dvojí střídání, ke kterému sáhnul trenér Wozniak, domácí nejtěsnější náskok udrželi až do konce.
Soupeř byl opět nad síly našeho týmu a je nutno znovu opakovat, že nezáleží na tom, zda je trénuje Machala, Bedrich, Hotváth, Jursík či Wozniak, lepší výsledky od tohoto souboru hráčů zřejmě nelze očekávat. Nanejvýš tu a tam nějaký dílčí výsledek, ale na setrvání v MSFL to není. Do závěru podzimní části už zbývá sehrát pouze dva zápasy, doma ze Znojmem ve Frýdku-Místku, takže mnoho bodů už k mání nebude, z čehož vyplývá, že muži přezimují na posledním místě tabulky a budou mít celou zimní přestávku na konsolidaci mužstva.

Další výsledky 11. kola:
Frýdek-Místek - D. Benešov 3:3, Uničov - Fulnek 1:2, Slovácko B - Brno B 6:0, Ostrava B - Mutěnice 3:1, Lipová - Jihlava B 2:1, Znojmo - Brumov 5:1, Zlín B - Břeclav 4:1