Výsledky mládeže

Zveřejňujeme výsledky zápasů mládežnických družstev SK Hranice, hraných o víkendu:
Starší dorost - MSDD
SK Hranice – Jeseník 1:0 (1:0)
Branka:
Vašek
Sestava: Křupala – L. Bočan, Bagar, Kolman, Ohnůtek – Sekyra, Pavelka, Mizera, Zavadil (46. Staněk) – O. Pulkert, Chupík (18. Vašek). ŽK: Mizera
Domácí prolomili smůlu a konečně po třech utkáních zvítězili. Celý zápas byl vyrovnaný. Hosté hrozili zejména ze standardních situací. Domácí si však narozdíl od hostů vytvořili několik vyložených šancí, zejména ve druhé půli. V závěru utkání si hosté vytvořili tlak, ale na vyrovnání se nezmohli.

Horák
Sestava: Průcha – Majkus, Derych, Horák, Smolík – Adámek, Vavřík (Menyhard), Kuchař, Žoch - Kundrát, Simon (Doležal)
Trenéři: M. Takáč, V. Kuchař
V důležitém boji o postup odešli naši fotbalisté poraženi, když velkou měrou se o to zasloužil hlavní rozhodčí, který připustil místy až brutální hru domácích.
Ihned po výkopu zasáhl míč Kundrát, dobře centroval, jenže nabíhající Simon s Žochem se neprosadili. Na dlouhou dobu to byla jediná šance utkání. Po změně stran se začaly dít věci. Nejprve dvojice útočníků Jeseníka vletěla do gólmana hostů, Průcha míč vyrazil pouze před sebe a z dorážky inkasoval. Potom na pokyn trenéra Jeseník značně přitvrdil. Výsledkem bylo několik jasných faulů na červenou kartu. Místo karet přišly pouze přímé kopy a z nich dvě nastřelená břevna Horákem a Menyhardem. V tu dobu hrály Hranice vabank a z rychlých protiútoků dvakrát inkasovaly. Přitom nebylo nic jednoduššího než hru přerušit. Až za stavu 0:3 se prosadil Horák, ale na zvrat už bylo pozdě.

Mladší žáci A - MSŽL
Jeseník – SK Hranice 1:4

Starší žáci B – krajský přebor
SK Hranice B – FKM Opatovice 5:3 (2:2)
Branky SK:
Vavřík 2, Mynář, I. Cvešper a Pecha 1
Sestava SK: Matůšů – Kušner, Jemelík, Blaho – Novosad, Horák, Vavřík, I. Cvešper – Hlavica (36. P. Cvešper), Pecha (36. Kostka), Mynář
V 1. poločase byli domácí lepším týmem, když dobře hráli kombinačně přes krajní záložníky. Zejména útoky vedené po levé straně měly razanci a sílu. Bohužel z mnoha šancí využili pouze dvě. Soupeř prokázal schopnost zaútočit po brejkových situacích hraných přes Kudláčka a Koblihu.
V 2. poločase se rozehrála dvojice Mynář a Vavřík a po jejich vzájemné spolupráci padly i dva krásné góly.
I když fotbal v 2. poločase nebyl tak pohledný, přesto Hranice zaslouženě zvítězily.

Mladší žáci B – krajský přebor
SK Hranice B – FKM Opatovice 7:2 (4:1)
Branky SK:
Sao Link 3, Poláček 2, Malaník a R. Hladík.
Sestava: Vašinka, Rýpar, Žabíček, Kus, Malaník, Babinčák, Kulišťák, J. Hladík, Poláček, R. Hladík, Sao Link, Grygar.
V neděli se naši mladí fotbalisté utkali s mužstvem Opatovic, kterému uštědřili vysokou porážku, když po poločase 4:1 celkově zvítězili 7:2.
Naši hráči podali velmi dobrý výkon, když hlavním hracím motorem domácího mužstva byl Roman Hladík, který svým gólem a čtyřmi finálními přihrávkami přispěl SK Hranicím k vysokému vítězství. Celý zápas se odehrál pod naší taktovkou a na hrací ploše bylo vidět jen domácí hráče.

Mladší přípravka B
Obrovským překvapením skončil osmý turnaj mladších přípravek OFS Přerov, který se uskutečnil v sobotu 14. května v Hranicích. Vítězem se stalo mužstvo SK Hranice B, kterému se jako vůbec prvnímu podařilo přehrát suveréna soutěže chlapce z KMK Přerov. Družstvo pod vedením trenéra Pavla Smékala slavilo svůj zatím největší triumf, který byl založen na hře spolehlivé obrany podpořené jistým brankářem a rychlém přechodu útočících hráčů k soupeřově brance. Úspěch je o to cennější, neboť v týmu hráli pouze tři kluci ročníku narození 1996, ostatní hráči jsou od většiny soupeřů mladší o jeden až dva roky. Za předvedenou hru a neskutečnou bojovnost si všichni chlapci zaslouží velkou pochvalu. Na úspěchu se taktéž podíleli přítomní rodiče, kteří své ratolesti povzbuzovali do posledního hvizdu rozhodčích.

Výsledky:
SK Hranice B - Viktorie Přerov 2:0
SK Hranice B - KMK Přerov 0:1
SK Hranice B - FK Brodek 3:0
SK Hranice B - SK Hranice A 1:0

Sestava a střelci branek: R. Částečka, P. Mikulík, J. Pavlištík, J. Sedláček, D. Talapka, P. Motloch, L. Kádě, P. Šebesta, D. Smékal 2, M. Vanek, T. Pepernik, J. Marek 3, R. Žingor 1.