Obavy až do konce

SK Hranice – SK Lipová
2 : 0 (1 : 0)

V zápase "o šest bodů" porazili fotbalisté SK Hranice poslední Lipovou. Přestože Hranice od 28. minuty vedly, strachovaly se o výsledek až do závěru, kdy vítězství z penalty pojistil Mazouch.
Branky: 28. Hupka, 90. Mazouch (pen).
ŽK: Machač, Pekný – Keluc, Navrátil. Rozhodčí: Dudek – Czene, Šalata. Delegát: Káňa Diváků: 247.
Sestava SK: Kovalík – Dadák, Jašíček, Hupka, Richter – Pekný (82. Kufa), Machač, Mazouch (90. Žmolík), Málek – Vaculín (87. Stryk), Pulkert. Trenér: Oldřich Machala.

Domácí si od začátku zápasu udržovali mírnou převahu a ve 28. minutě se Hupkovi vyplatilo důrazné sledování míče, který nakonec skončil za zády hostujícího brankáře. Domácí byli i nadále aktivnější, vytvořili si několik slibných brankových příležitostí, ty ale neproměnili. Druhou branku domácích tak dal až v 90. minutě z penalty nařízené za faul na pronikajícího Stryka Mazouch. V nastaveném čase měli domácí ještě jednu vyloženou šanci, tu však brankář hostí bravurně zlikvidoval.
Trenér SK Oldřich Machala nám k zápasu řekl:
"Dnešní zápas se hrál prakticky o šest bodů a my jsme ho potřebovali nutně vyhrát. Jsem rád, že se nám to podařilo a doufám, že budeme takto dál pokračovat. Měli jsme před zápasem ze soupeře respekt, Lipová se před jarem posílila a já si tohoto vítězství hodně vážím a věřím, že mužstvu zvedne sebevědomí."

Další výsledky 19. kola:
HFK Olomouc - Třinec 3:2, Dolní Benešov - Ostrava B 5:0, Hlučín - Zlín B 3:1, Uničov – Vítkovice B 1:0, Bystrc – Bystřice p. H. 2:1, Znojmo – Kohoutovice 0:0. Zápas Poštorná – Slovácko byl odložen.