SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

PB SCOM Cup vyhrála Opava

V sobotu 7. února ukončili starší žáci B SK Hranice (ročník 1995) halovou sezónu 2008 -2009, třetím ročníkem PB SCOM Cupu v hale SOU Hranice.
PB SCOM Cup vyhrála Opava
Spravedlivý hrací systém každý s každým určil osmi mužstvům odehrát celkem 28 utkání do nichž se zapojilo 82 hráčů, kteří nastříleli 119 branek. Do úrovně jinak povedené akce zasáhla negativně chřipková epidemie, která zapříčinila, že domácí SK Hranice postavil netradičně pouze jedno mužstvo a taktéž museli obětaví pořadatelé zajišťovat na poslední chvíli náhradní týmy za další odřeknuvší mužstva.
Domácí nastoupili bez čtyř nemocných hráčů základní sestavy (Frydrych, Marek, Siegel, Stryk), což na soupeře v prvních třech utkáních (1.FC Přerov, FK Chropyně a Spartak Lipník) bez problémů stačilo. Bohužel tento handicap, nedůrazná hra a dvě individuální chyby rozhodly souboj s SFC Opavou. Snížení M. Šumšala přišlo pozdě, takže se Hranice potřebného bodu nedočkaly. Pátý zápas s Tatranem Bohunice naopak kluci odjezdili a předčasně si zajistili stříbrnou příčku. Vítězství s Valašským Meziříčím a Jakubčovicemi pouze potvrdilo, že ztráta s Opavou stála domácí kluky krásný pohár pro vítěze.

Při vyhlašování nejlepších hráčů, které volili trenéři všech zúčastněných mužstev, zůstala cena pro nejlepšího hráče díky Dominiku Zbružovi v Hranicích. Sošku pro nejlepšího brankáře zcela jasně získal Radim Záruba z Tatranu Bohunice. Pohár pro nejlepšího střelce si odnesl Dominik Fišer z SFC Opava s 10 brankami. Poslední cenu sympatie pak brankář Martin Chovanec z SK Hranice, který nastoupil ve dvou utkáních jako hráč a vstřelil 3 góly. Za nejlepšího hráče v domácím mužstvu pak trenéři vyhodnotili Marka Šumšala.
Celý turnaj rozhodovala dvojice arbitrů: Miroslav Glos a Zdeněk Štětka.

Výsledky SK Hranice:
SK Hranice - 1.FC Přerov 4 : 1, - FK Chropyně 3 : 0, - Spartak Lipník 9 : 0, - SFC Opava 1 : 2, - Tatran Bohunice 2 : 0, - TJ Val. Meziříčí 4 : 2, - Fotbal Jakubčovice 4 : 1.

Sestava a střelci branek:
Chovanec (3), Zbruž (2), Holoubek (3), Kelar (2), Šumšal (6), Tomečka, Zezulka (3), Vyka (2), Nehyba (1), Žingor (2), Molnár, Šnejdrla (2), Hoffmann (1).

Konečné pořadí PB SCOM Cupu:
1. SFC Opava 19 b.
2. SK Hranice 18 b.
3. Tatran Bohunice 11 b.
4. Fot.Jakubčovice 10 b.
5. 1.FC Přerov 7 b.
6. TJ Val.Meziříčí 7 b.
7. FK Chropyně 5 b.
8. Spartak Lipník 3 b.

Tabulka všech výsledků:

PB SCOM Cup vyhrála Opava
(rž, foto: Jiří Chovanec)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko