SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Starší žáci B druzí v Prievidzi

Od pátku do neděle (19.- 21. 9.) úspěšně bojovali starší žáci B SK Hranice na mezinárodním turnaji v Prievidzi. Kamenac Cup 2008 byl vypsán pro kategorii U 13, ale některá mužstva si za tichého souhlasu vedení přivezla i hráče o rok starší. Za nevlídného a větrného počasí, kdy se rtuť teploměru nevyšplhala na více než 12° C, mezi sebou svádělo boje celkem 10 mužstev.
Hraničtí kluci začali velmi dobře a ani čtyři hodiny v autobuse nezanechaly na většině negativní stopy. Vysoké vítězství nad Košicemi, které vedly „neskuteční“ trenéři bylo důležitým krokem do finálové skupiny. Následná zasloužená bezbranková remíza s Vyškovem uzavřela páteční program. V sobotních dopoledních utkáních šetřili trenéři osu týmu, takže obě vítězství (nad Bánovcemi i Kamencem) byla dílem všech 18 hráčů. Postup z prvního místa do finálové skupiny byl zcela zasloužený.
Prvním soupeřem bylo Hranickým družební mužstvo Ivanky pri Nitre, ve kterém jsme zvítězili o dvě branky. Čtvrté utkání jsme pak sehráli s domácí Prievidzou a i když již v 5´ soupeř vedl, kluci zabrali a po nejlepším výkonu na turnaji sahali po třech bodech. V neděli dopoledne se v urputném boji s Vyškovem zopakoval bezbrankový výsledek ze základní skupiny. Závěrečný zápas Hranic se však díky nepochopitelnému chování vedoucích mužstva Košic neodehrálo, protože trenér v souboji s Ivankou odvolal košické hráče ze hry.
Trenér mužstva Radim Žingor: „Ve srovnání s minulým rokem přistoupili kluci k turnaji zcela odlišně a odměnou jim jsou stříbrné medaile. Největší pochvalu si zaslouží za výkon proti domácí Prievidzi. Škoda, že nevyšlo počasí a že někteří trenéři v honbě za výsledkem přivezli starší hráče, což se později ukázalo jako jeden z hlavních důvodů sváru“.

Výsledky utkání a střelci branek:
SK Hranice - KAC Košice 3:0 (2:0)
Branky:
7´R. Frydrych, 20´ J. Marek, 39´D. Zbruž
SK Hranice - ROSTEX Vyškov 0:0
SK Hranice - Spartak Bánovce 2:1 (2:0)
Branky:
7´J. Nehyba, 10´D. Zbruž
SK Hranice - Tatran Kamenec 3:0 (2:0)
Branky:
14´Z. Stryk, 17´ a 35´M. Šumšal

Finálová skupina:
SK Hranice - Ivanka při Nitre 2:0 (1:0)
Branky:
3´J. Nehyba, 36´J. Marek
SK Hranice - MFK Prievidza 1:1 (1:1)
Branky:
13´ J. Marek
SK Hranice - ROSTEX Vyškov 0:0
SK Hranice - KAC Košice 3:0 kontumačně


Sestava: Martin Chovanec, Daniel Siegel, Dominik Zbruž, David Zezulka, Jan Šnejdrla, Radim Frydrych, Petr Holoubek, Radim Žingor, Zdeněk Stryk, Jan Nehyba, Jakub Marek, Jakub Tomečka, Marek Šumšal, Petr Kelar, Parik Zvirinský, Patrik Hoffmann, Patrik Štefek, Tomáš Molnár.

Konečné pořadí:
1. MFK Prievidza
2. SK Hranice

3. ROSTEX Vyškov
4. Ivanka pri Nitre
5. KAC Košice
6. TTS Trenčín
7.FCL Devínská Nová Ves
8. MSK Břeclav
9. Tatran Kamenec p.V.
10. Spartak Bánovce n. B.

Starší žáci B druzí v Prievidzi
(rž, foto: L. Marková)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko