Muži prohráli v Bystřici

V 7. kole moravskoslezské divize sk. E zavítali hráči SK Hranice k „derby“ utkání do Bystřice pod Hostýnem. Nelichotivé postavení v tabulce velelo našim hráčům v tomto utkání bodovat. To se ale nepodařilo.

FK Bystřice pod Hostýnem – SK Hranice
2 : 0 (0 : 0)

Branka: 57. Hrnčiřík, 59. Kušík.
Sestava SK: Majer – Rebenda, Michálek, Král, Kundrát (68. Chrastina) – Pulkert (78. Kuchař), Kufa, Modelský, Vavřík (65. Smolka) – Dohnal, Ferenc.

Začátek utkání patřil, jak už se stává v posledních zápasech zvykem, domácím. U hranických hráčů vázla v prvních patnácti minutách kombinace, hráči se zbavovali ukvapeně míčů, přihrávky často nenacházely adresáta. Domácí působili sehranějším a kompaktnějším dojmem, naštěstí pro hosty nedokázali mírnou převahu využít. Povelem k zlepšené hře hostujícího mužstva byla šance Ference v 15.min., který ovšem netrefil branku. Hra se pak vyrovnala, a odehrávala se víceméně ve středu pole bez výraznějších brankových příležitostí.
V posledních minutách prvního poločasu měla obě mužstva možnost změnit stav na ukazateli skóre. Avšak domácím šanci zlikvidoval výborným zákrokem Majer a hranický Ferenc trefil ve 44. minutě jen břevno domácí branky.
Do druhého poločasu nastoupili hráči SK s odhodláním vstřelit rychle branku a více než deset minut nepustili hráče soupeře na svou polovinu. Žel bohu hned z první příležitosti, kdy se hráči domácích dostali před branku hostí uhodilo a Bystřice se brankou Hrnčiříka ujala v 57. minutě vedení 1:0. Hraničtí se ještě nestihli pořádně vzpamatovat z šoku a prohrávali 2:0, když nedorozumění mezi obránci a brankářem hostí potrestal druhou brankou v 59.minutě Kušík. Domácí se po druhé brance stáhli do obrany a přenechali aktivitu soupeři. Hranické mužstvo vsadilo vše na útok a tak otvíralo pro domácí prostor k rychlým protiútokům do otevřené obrany. Hráči SK si sice vynutili převahu, ta však většinou končila před hranicí pokutového území. Vypracovali si dvě poměrně slibné příležitosti, které však domácí brankář Sobek zlikvidoval.
A protože domácí nedokázali úspěšně zakončit žádnou z několika slibných brejkových situací, tak se do konce utkání na výsledku utkání již nic nezměnilo.
Hranice se touto porážkou propadly na poslední místo v tabulce a v následujících dvou utkáních na domácí půdě budou muset získat plný počet bodů, aby alespoň udrželi bodový kontakt s ostatními mužstvy soutěže. Hráči si budou muset uvědomit, že bez maximálního nasazení a bojovnosti od první do poslední minuty se zápasy vyhrávat nedají.