Starší žáci B zvítězili v Moravském Berouně

V sobotu 30. srpna neměli poprvé v této sezóně starší žáci B SK Hranice výhodu domácího prostředí. Nastoupili na krásné travnaté ploše nováčka soutěže FK Moravský Beroun a přes absenci dlouhodobě zraněných Radima Frydrycha a Marka Vyky vybojovali vysoké vítězství.
Mdlý výkon některých chlapců v minulém utkání měl za následek změny v základní sestavě a nutno podotknout, že až na malé vyjímky přinesl tento tah očekávaný výsledek, ve formě zlepšeného herního projevu jednotlivých hráčů. Do vedení jsme šli již ve 4´ když M. Šumšal vyvezl míč, předal ho P. Holoubkovi a ten posunul na osamoceného J. Marka, který se nemýlil 0:1. Kluci ale nadále pokračovali v nepřesnostech a vázlo hlavně přenášení hry z jedné strany hřiště na druhou. Ve 22´ dal Z. Stryk druhou branku, která ovšem nebyla uznána pro předešlý ofsajd a tři minuty před půlí nastřelil stejný hráč břevno domácí branky. Pojistka tak přišla až v samém závěru, když po nepřesné přihrávce P. Holoubka předskočil obránce J. Marek a jeho slabou střelu neuvěřitelně pustil domácí gólman za svá záda 0:2.
Po poločasovém rozboru nastoupili naši kluci jako vyměnění a hned po třech minutách se mohli radovat. Na levé straně zrychlil akci R. Žingor kolmicí na J. Marka, ten přiťukl M. Šumšalovi, který konečně vsítil svou první podzimní branku 0:3. V 51´ poslal J. Nehyba míč na P. Kelara, ten ovšem chytře pustil na střelce utkání J. Marka a vedli jsme 0:4. Neuběhly ani tři minuty, když se k přímému kopu z 25 metrů postavil R. Žingor a po přizvednutí střely domácí zdí nachytal Tomáše Pohanku na hruškách 0:5. Naše útoky pokračovaly hlavně z levé strany a v 58´ jsme po akci R. Žingor, J. Marek, Z. Stryk vsítili další branku 0:6. Těsně před koncem utkání potvrdil Z. Stryk pravidlo, „když nevíš co s míčem, tak vystřel“ a z 18 metrů uzavřel skóre na 0:7. Z domácího mužstva je třeba vyzvednou Gejzu Lacka, který svou rychlostí a technikou několikrát zamotal hlavu celé naší obraně a také oba brankáři museli zasahovat.
Trenér mužstva Jiří Chovanec: „Přestože jsme hráli s mužstvem ze dna tabulky, první poločas tomu nenasvědčoval. Hráči nevyužívali celé šířky hřiště a jen díky důrazu útočníka Marka jsme šli do šaten s náskokem dvou branek. V přestávce jsme hráčům zdůraznili většího využívání křídelních prostor s častějším zakončováním, to vedlo k zkvalitnění hry a odrazilo se i na výsledku“.

FK Moravský Beroun - SK Hranice B 0:7 (0:2)
Branky:
4´, 35´a 51´ J. Marek, 58´a 68´ Z. Stryk, 38´M. Šumšal, 54´R. Žingor)
Sestava: Martin Chovanec, Daniel Siegel, Dominik Zbruž, David Zezulka, Jan Šnejdrla, Marek Šumšal, Petr Holoubek, Zdeněk Stryk, Patrik Hoffmann, Petr Kelar, Jakub Marek, Jakub Tomečka, Tomáš Molnár, Patrik Štefek, Radim Žingor, Jan Nehyba, Patrik Zvirinský.

Mladší žáci B byli posilněni o čtyři hráče z ml.žáků A a také hladce zvítězili.
FK Moravský Beroun - SK Hranice B 1:12 (0:7).