SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Starší žáci B porazili Uničov B

Ve středu 27. srpna přivítali starší žáci B SK Hranice ve svém druhém mistrovském utkání mužstvo SK Uničov B.
Na dobře připravené hrací ploše a za letního počasí jsme v prvním poločase předváděli velmi matný výkon, který se nedal se sobotním zápasem vůbec srovnat. Brankář s obranou kupili jednu chybu za druhou, záložníci se alibisticky zbavovali míče a útočníci neproměnili ani jednu šanci. První gólovka přišla v 10´, kdy po centru ze strany se před poloprázdnou brankou hostů objevil osamocený Z. Stryk, ale lehký míč vůbec netrefil. Další příležitosti jsme si vypracovali před koncem první půle. Nejprve ve 27´ P. Kelar přestřelil za tří metrů prázdnou branku, o chvíli později postupoval z leva sám J. Marek, ale pouze nastřelil vybíhajícího gólmana a těsně před poločasovým hvizdem rozhodčího T. Rýpara podběhl M. Vyka přesný centr po rohovém kopu, takže se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.
Druhý poločas zahájila minela D. Zezulky, po které musel (na hranici pravidel) hasit odkopem do autu samostatný nájezd hostů M. Chovanec. Ve 46´ se domácí konečně dočkali, když dlouhý aut M.Vyky posunul J. Nehyba do pokutového území na P. Hoffmanna který po zasekávačce předložil míč J. Markovi a ten se již nemýlil. O dvě minuty později vyvezl míč do rychlého protiútoku Z. Stryk, posunul jej na pravou stranu kde J. Nehyba narazil J. Markovi. Jeho přízemní střelu V. Vybíhal s námahou vyrazil vedle sebe a dobíhající J. Nehyba pohotově doklepl do prázdné svatyně hostů. Situaci jsme si mohli zbytečně zkomplikovat v 52´, když si při odkopu od branky nerozuměli D. Zezulka a D. Zbruž, a jen díky obětavému zákroku M. Chovance zůstalo brankové konto domácích čisté. Příležitost J. Marka z 60´ a dvě střely R. Žingora z pravé strany těsně před koncem již gólem neskončily, takže si naši chlapci připsali hubené vítězství.
Trenér mužstva Radim Žingor: „Jediné co nás dneska může těšit je zisk tří bodů. Za předvedenou hru hlavně v prvním poločase se ovšem musíme stydět. Kluci hráli zakřiknutě, vůbec se nenabízeli a dělali neuvěřitelné individuální chyby, i když byl Uničov určitě slabším soupeřem než Mohelnice v prvním zápase“.

SK Hranice B – SK Uničov B 2:0 (0:0)
Branky:
46´ J. Marek, 48´ J. Nehyba)
Sestava: Jakub Tomečka, Daniel Siegel, Dominik Zbruž, David Zezulka, Marek Vyka, Jan Nehyba, Petr Holoubek, Radim Žingor, Zdeněk Stryk, Petr Kelar, Jakub Marek, Martin Chovanec, Jan Šnejdrla, Tomáš Molnár, Patrik Štefek, Marek Šumšal, Patrik Hoffmann.

Mladší žáci B (ročník 1997) po prohře v prvním kole s Mohelnicí 0:15 (0:4) kdy hráli v deseti lidech, utrpěli opět porážku, tentokrát s Uničovem B 2:6 (0:2), ale již byli doplněni hráči starší přípravky A (roč. 1998) trenéra P. Smékala.