Starší žáci B zahájili KP domácím vítězstvím

V sobotu 23. srpna zahájili starší žáci B SK Hranice prvním mistrovským utkáním s mužstvem FK Mohelnice-Moravičany soutěžní ročník 2008-2009 v Krajském přeboru OKFS.
Na domácím hřišti jsme za větrného počasí přivítali kluky z Mohelnice a naši hráči se museli vyrovnat s výškovou převahou starších hráčů hostí. Hned ve 4´ však důsledně napadal P. Kelar hostujícího obránce a po vypíchnutí míče byl v pokutovém území podražen. Následnou penaltu ovšem D. Zezulka kopl velmi špatně, takže D. Prokeš míč bez problémů vyrazil. Kluci však dále tlačili a v 8´ potáhl míč po levé straně Z. Stryk, přihrál J. Markovi a ten našel vpravo volného J. Nehybu, který otevřel skóre. Mohelničtí zahrozili v 15´, kdy jejich útočník přešel přes D. Siegela, obhodil si i J. Tomečku, ale naštěstí z ostrého úhlu netrefil opuštěnou branku. V 18´ předvedli J. Marek s M. Šumšalem ukázkový ťukes v šestnáctce, který přerušil soupeř pouze za cenu faulu. Míč si na značku pokutového kopu postavil D. Zbruž a se štěstím zvýšil na 2:0. V dalších minutách dostala příležitost celá lavička a do konce první půle se skóre neměnilo.
Druhý poločas zahájila šance P. Holoubka, který však svou samostatnou akci nezakončil přesně. V dalších minutách se pak na našich hráčích začalo projevovat tréninkové manko, když klukům zjevně docházely síly. V 58´ jsme mohli zvýšit, když J. Marek předložil P. Hoffmannovi tutovku před prázdnou branku, bohužel Patrik míč netrefil. Definitivní gólovou tečku pak v 62´ přidal P. Kelar, který poslal míč pod padajícím brankářem potřetí do hostující branky. Soupeř mohl snížit tři minuty před koncem, když se D. Bača proháčkoval přes čtyři naše hráče a předložil svému spoluhráči tutovku, ten ale ze dvou metrů netrefil prázdnou branku.
Trenér mužstva Robert Marek: „Na úvod sezóny velmi dobré utkání. Hlavně však v prvním poločase kdy se chlapcům povedly velmi pěkné akce na jeden dotek. Po střídání do druhého poločasu a úbytku sil hra opadla, ale s předvedeným výkonem jsme spokojeni“.

SK Hranice B – FK Mohelnice-Moravičany 3:0 (2:0)
Branky:
8´ J. Nehyba, 18´D. Zbruž (PK), 62´P. Kelar

Sestava SK: Jakub Tomečka, Martin Chovanec - Daniel Siegel, Dominik Zbruž, David Zezulka, Marek Vyka, Jan Šnejdrla, Jan Nehyba, Petr Holoubek, Radim Žingor, Zdeněk Stryk, Patrik Zvirinský, Tomáš Molnár, Petr Kelar, Jakub Marek, Marek Šumšal, Patrik Hoffmann.