Starší přípravka B v Přerově po boji druhá

V neděli 5. prosince se starší přípravka B zúčastnila posledního halového turnaje v tomto kalendářním roce. Pořadatelé z KMK Přerov zajistili celkem 10 mužstev, která rozdělili do dvou pětičlenných skupin.
Naši chlapci již tradičně ve svém prvním utkání předvedli nejhorší výkon dne a prohráli 2:5 s Viktorií Přerov. Další soupeř (Unex Uničov) odolával našemu tlaku s vypětím všech sil, ale čtyři minuty před koncem rozhodl jediným gólem kapitán David Zezulka. Ve třetím zápase jsme již předvedli lepší výkon a LeRK Prostějov odešel poražen 5:0. Před závěrečným vystoupením ve skupině jsme byli v nesnadné pozici, když pouze výhra o šest branek nad 1.FC Slovácko by posunula chlapce z Hranic do vytouženého finále. Z ohledem na suverenitu soupeře v předešlých utkáních ve kterých 3x vyhrál a neobdržel žádnou branku se jevila tato alternativa jako nesplnitelná. V samotném zápase ovšem kluci dokázali nemožné a po výborném výkonu zvítězili 6:0.
Ve finále nás čekal suverén druhé skupiny mužstvo Sigmy Olomouc, který neztratil v předešlých utkáních žádný bod. Kluci od začátku zápasu předváděli bojovný fotbal a výsledkem byly dva góly Michala Kuchaře, které znamenaly vedení až do závěrečných tří minut ve kterých se soupeři podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Když už jsme všichni čekali na závěrečný klakson překvapil nás soupeřův brankář, který 30 sekund před koncem výkopem přes celé hřiště srovnal stav na konečných 2:2. V penaltové loterii se štěstí přiklonilo na stranu soupeře, který zvítězil 3:2.
Po závěrečném pokutovém kopu sice většina kluků odcházela se slzami v očích, ale za předvedený výkon v posledních třech utkáních, bojovnost a konečné druhé místo se v žádném případě nemusí stydět.