SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Mladší žáci A vysoko zvítězili, starší se zachránili

V neděli 18. května přivítali žáci A SK Hranice za krásného letního počasí na domácí půdě mužstvo FC ELSEREMO Brumov.
Mladší žáci, kteří se na podzim trápili a po bezbrankové remíze zbytečně ztratili dva body, po zkušenostech, kdy soupeř bránil mnohdy v devíti hráčích nastoupili od samého začátku netradičně se třemi útočníky. Bohužel v první půli chlapci neplnili předzápasové pokyny a místo krátkých přihrávek přes záložníky jsme se uchylovali k nakopávaným vysokým míčům, které nevedly k úspěchu. Do první šance se sice hned v páté minutě dostal J. Nehyba, když postupoval osamoceně na branku hostí, ale špatně si pokryl míč a obránce stačil čistým odkopem nebezpečí zažehnat. V 8´ jsme se po dlouhém autu M. Vyky již radovali, když balón zpracoval P. Holoubek, chytře ho posunul na J. Nehybu a ten střelou okolo brankáře otevřel skóre. Nepovedené první dějství zakončila zahozená šance J. Marka, který po úniku R. Frydrycha po pravé straně hřiště, netrefil opuštěnou branku hostí.
V poločasové přestávce jsme museli většině hráčům promluvit do duše a je dobře, že si z toho vzali ponaučení. Ve 35´ poslal D. Zezulka dlouhým odkopem přes obránce do brejku J. Marka, který sprint přes půlku hřiště zakončil hokejovým blafákem a do prázdné branky zvýšil na 2:0. Ve 42´ se teprve zastřeloval náš žolík M. Šumšal, když chytře přehodil brankáře hostí, ale trefil pouze tyč. Jeho chvíle však přišla o pět minut později, kdy zachytil zoufalý odkop a střelou pod břevno zvýšil na 3:0. V 52´ pak vybojoval na půlce míč P. Štefek, přihrál jej J. Markovi, který postupoval společně s M. Šumšalem na samotného J. Vaňka a protože přihrávka přišla v pravou chvíli zasunul „Šumi“ skluzem do prázdné. V 56´ jsme pak kopali přímý kop z ideálních 17 metrů, ale J. Nehybovi střela nesedla a trefil pouze zeď. Skóre jsme uzavřeli v 57´, kdy R. Žingor přenesl hru na volnou levou stranu kde M. Vyka ihned posunul Z. Strykovi, jeho prudkou střelu brankář pouze vyrazil a pro J. Nehybu již nebyl problém skórovat.
Trenér mužstva Jiří Chovanec k zápasu řekl: „Utkání druhého mužstva tabulky proti poslednímu mělo být jednoznačnou záležitostí. Věděli jsme že soupeř bude úporně bránit a pouze kombinační hrou se můžeme prosadit. Ovšem výkon který jsme předvedli v prvním poločase patřil k nejhorším v jarní části soutěže. Druhý poločas po důrazném upozornění trenérů na plnění taktických pokynů již přinesl jiný fotbal, kdy jsme dokázali vsítit 4 góly a soupeře nepustili do žádného ohrožení naší branky. Je potřeba vyvarovat se nevyrovnanosti výkonu našich hráčů a soustředit se na hru od prvních minut utkání“.

SK Hranice - FC Elseremo Brumov 5:0 (1:0)
Branky:
8´ a 59´ J. Nehyba, 47´a 52´M. Šumšal, 35´J. Marek

Sestava: Martin Chovanec (31´ Jakub Tomečka) - Daniel Siegel, Dominik Zbruž (21´ Jan Šnejdrla), David Zezulka, Marek Vyka - Radim Frydrych (36´ Marek Šumšal), Radim Žingor, Zdeněk Stryk - Jan Nehyba, Petr Holoubek (44´ Patrik Štefek), Jakub Marek.

Starší žáci se štěstím vyhráli a definitivně se zachránili.
SK Hranice - FC Elseremo Brumov 2:1 (0:0)