Mladší žáci A začali výhrou

V sobotu 29. března zajížděli žáci A SK Hranice k úvodním zápasům jarní části soutěže 2007-2008 do Uničova.
Mezi mladšími žáky se na výborné umělé trávě od první minuty odehrával vyrovnaný boj. Hra se přelévala od jednoho pokutového území ke druhému a šancí bylo k vidění poskrovnu. Poprvé však zahřmělo ještě do přestávky. Ve 22. minutě po přihrávce Jakuba Marka postupoval osamoceně na domácího gólmana Marek Šumšal. Chytré obhození ještě zastavila tyč, ale dorážka již skončila v domácí síti. Do přestávky nám ovšem ještě zatrnulo, když po zbytečném faulu obránce kopal soupeř přímý kop z hranice pokutového území, ale Martin Chovanec byl na svém místě.
Vstup do druhého dějství nám vyšel výborně, když ve 32. minutě přihrávku Radima Žingora mezi obránce využil Zdeněk Stryk a po rychlé kličce zvýšil přízemní střelou na 0:2. Kluci se po této brance uklidnili a začali hru plně kontrolovat. O osm minut později se po rohovém kopu ještě neprosadil David Zezulka ani Dominik Zbruž, ale zoufalý odkop po závaru na „malém vápně“, napálil z voleje Honza Nehyba a vedli jsme o tři branky. Hranický tlak trval až do vystřídání tří našich hráčů, po kterém se hra vyrovnala a obrana musela řešit dvě ošemetné situace.
Mužstvo je nadále na třetí příčce tabulky, ale už pouze dva body za vedoucím Hlučínem se kterým se utkáme již tuto sobotu na domácích půdě.

Trenér mužstva R. Žingor k zápasu řekl: „Naše hra byla založena hlavně na bojovnosti. Na předvedené hře je stále poznat manko z chybějících venkovních tréninků, které je zapříčiněno nepříznivým počasím minulých týdnů a hlavně nedostatkem tréninkových ploch. Nejmarkantnější je to při standardních situacích, které jsme ještě neměli možnost vůbec trénovat. Klukům bych však chtěl za přístup k utkání poděkovat“.

SK Unex Uničov - SK Hranice A 0:3 (0:1)
Branky:
22. Marek Šumšal, 32. Zdeněk Stryk, 40. Jan Nehyba
Sestava: Martin Chovanec, Jan Nehyba, David Zezulka, Dominik Zbruž, Marek Vyka (45. Tomáš Molnár), Radim Frydrych, Petr Holoubek, Radim Žingor (51. Patrik Štefek), Zdeněk Stryk, Marek Šumšal (54. Patrik Zvirinský), Jakub Marek.

Starší žáci prohráli, když od 18. minuty vedli, ale pak dostali dvě branky během pěti minut. Na 3:1 domácí upravili z pokutového kopu.
SK Unex Uničov – SK Hranice 3:1 (2:1)