Mladší žáci A - zasloužená výhra

V sobotu 3. listopadu zajížděli mladší žáci A SK Hranice na hřiště druhého celku tabulky do Bílovce, kde jsme se chtěli pokusit přetrhnout nekonečnou šňůru bez vstřelené branky na hřištích soupeřů, která trvala již 201 minut.
Kluci nastoupili k utkání v plné síle a hlavně v prvních 20 minutách předváděli výborný fotbal. Hned v sedmé minutě poslal Radim Žingor kolmici na Jakuba Marka, který postupoval sám na domácí branku, ale bohužel prováhal vhodný okamžik k zakončení. Za tři minuty jsme poprvé marně volali po odpískání pokutového kopu po zákroku na J. Marka. Zaslouženého vedení jsme se ale dočkali ve 13. minutě, kdy si po vhazování Zdenka Stryka zpracoval míč Petr Holoubek, jeho střelu ještě domácí gólman vyrazil, ale na pohotovou dorážku J. Marka již byl krátký. Další neklid do našich řad vnesl opět verdikt nejistého rozhodčího Osičky, který ve 22. minutě jako snad jediný „neviděl“ evidentní sražení našeho útočníka v pokutovém území. Po tomto zářezu naši chlapci poněkud znervózněli a domácí začali hrozit hlavně z pravé strany, na které operoval jejich nejlepší hráč René Ambrož, kterého ovšem spolehlivě hlídal David Zezulka.
Ve druhém dějství jsme pokračovali v bojovném výkonu, ale hra se začala vyrovnávat. Naše obrana pod taktovkou Jana Nehyby však pracovala na výbornou a tak přišla 44. minuta, kdy v tísni odkopával domácí brankář míč tak nešťastně, že nastřelil dotírajícího J. Marka a vedli jsme 0:2. Po gólu se naši hráči očividně uklidnili a s přehledem kontrolovali průběh zápasu. O zdramatizování konce utkání se však postaral náš Daniel Siegel, který svou nedisciplinovaností při vyvážení míče nabídl domácím v 57. minutě snížení na 1:2. Naštěstí kluci již zbytek hrací doby, včetně třech minut nastavení ubránili a pokud by ještě J. Marek v samém závěru proměnil další tutovku mohl se radovat ze zaslouženého hattricku.
Hraničtí se vítězstvím dostali na průběžné třetí místo tabulky, na kterém také přezimují a nebýt vzpomínané série bez vstřelené branky na hřištích soupeřů, která se zastavila na 214 minutách mohlo to být daleko veselejší.

ŠSK Bílovec - SK Hranice A 1:2 (0:1)