Zakletý domácí trávník

Zdá se, že nastupovat v domácím prostředí je pro fotbalisty SK Hranice za trest. Zatímco na hřištích soupeřů už vybojovali 12 bodů a v tabulce zápasů venku drží povzbudivé druhé místo, tak ve statistice domácích zápasů jsou až čtrnáctí se ziskem pouhých osmi bodů ze sedmi zápasů.
SK Hranice – FC Vsetín
0 : 1 (0 : 1)
Branka: 42. Novosad
Diváků: 220.
Sestava SK: Vítek - Michálek, Král, Richter, Anastázovský – Ferenc (81. Bočan), Modelský, Málek, Staněk (46. Fiala), Rybařík, Dohnal (60. Rebenda)

Družstvo Vsetína přijelo do Hranic bránit. Tato taktika jim dokonale vyšla. Domácí sice měli
v 1. poločase optickou převahu, avšak s důslednou a zhuštěnou obranou se nedokázali
takřka za celý zápas vypořádat. Hráči místo aby volili jednodušší a rychlejší kombinace se snahou o kolmou přihrávku a nebo otočení těžiště hry, volili pomalý postupný útok s celou
řadou nepřesností. Navíc v obranné činnosti se hráči dopouštěli katastrofálních chyb, které doslova volaly po potrestání. Již v 8. minutě a následně ve 12. měl Vsetín dvě vyložené šance, ale ty ještě nevyužil. V 15. min. měl jedinou šanci skorovat Ferenc, sám však čelem k brance trefil ze 12 metrů brankáře. Jediná a jak se později ukázalo rozhodující branka padla ve 42. minutě. Po odkopu domácího brankáře nechala obrana projít Novosada a ten při solovém nájezdu vsítil vedoucí branku hostí.
Obraz hry se nezměnil ani ve II. půli. Vsetín dobře bránil a podnikal nebezpečné protiútoky. V 60 min. měl opět dvě golové šance, ale první brankář Vítek kryl a druhou zastavila tyč branky. V závěru utkání domácí mocně finišovali, konečně dali pár křížných přihrávek a dostali se do střeleckých šancí. Málek pálil ze 17 m nad a následně Fiala trefil pouze boční síť.

Trenér Kubica po zápase řekl:
“Jsme zklamaní výsledkem a zejména způsobem hry .Celý týden jsme se poctivě připravovali , jak překonat obranu činnost Vsetína , ale pouze v závěru utkání naši hráči toto předsevzetí realizovali. To však bylo již pozdě. Další mistrovské utkání hrajeme na FC V.Karlovice-Karolinka. A to bude hodně těžké.“

Další výsledky 10. kola:
Havířov - Orlová 1:2, Ostrava B - Velké Losiny 3:1, Kravaře - Brumov 5:2, Bohuslavice - Bystřice pod Hostýnem 1:0, Slavičín - Rýmařov 4:1, Frenštát pod Radhoštěm - MS. Albrechtice 4:1, Napajedla - Velké Karlovice + Karolinka 2:0.