Orlová nevystřelila na branku, přesto vyhrála

O další tři body přišel tým mužů SK Hranice v zápase 12. kola divize, skupiny E, na hřišti v Orlové.
TJ Orlová - SK Hranice
2 : 0 (0 : 0)
Hraničtí přijeli na sever Moravy bodovat, ale i když byli v průběhu utkání lepším týmem, odjeli s prázdnou. Orlová se prezentovala důslednou obrannou činností, dopředu se moc nepouštěla a na branku hostů prakticky nevystřelila. Přesto vyhrála 2:0 zásluhou vlastní branky hostujícího týmu a proměněné penalty.

V úvodní části zápasu se domácí dostávali na půlku Hranic kolmou přihrávkou mezi obránce. Pozorný brankář Vítek včas dokázal vyběhnout a míč odehrát. To ale bylo z jejich strany takřka po celou dobu utkání vše. Hranice se postupně začaly prosazovat kombinační hrou, která však v 1. poločase postrádala zakončení. V 21. min. po centru Staňka Ferenc z osmi metrů pálil nad branku. V 40 minutě utekl všem Rybařík a jeho samostatné sólo na brankáře Janovského zůstalo neproměněno.
Obraz hry ve II. poločase byl takřka stejný. Hranice postupně zvyšovaly tlak, více se dostávali do gólových situací, z nichž zejména Dohnal, Ferenc a Rybařík mohli dát góly. Paradoxem ale bylo, že Orlová nevystřelila na branku a přesto zvítězila 2:0. V 65. min. po odkopu domácích a následném brejku Richter ve snaze odehrát míč do autu trefil šibenici vlastní branky. V 92. minutě, kdy rovněž po odkopu hlavičkoval domů, si předkopl míč a brankář Vítek vyběhl ve snaze zachytit míč, ale v souboji nešťastně trefil i protihráče. Následnou penaltu domácí proměnili a upravili na konečných 2:0.
Další mistrovské utkání sehraje SK Hranice v sobotu 3. listopadu doma proti FC Vsetín.

Trenér Kubica k zápasu řekl:
"Orlová nás zklamala ve svém pojetí hry. Vždyť ve svém středu měla spoustu kvalitních hráčů, kteří prošli Baníkem Ostrava. Naši hráči předvedli dobrý výkon, který ale postrádal přesné zakončení a bez branek se nevyhrává."

Sestava SK: Vítek - Michálek, Král, Richter, Anastázovský - Ferenc, Modelský - Málek, Staněk - Rebenda, Rybařík.

Další výsledky 12. kola:
FC Vsetín - Napajedla 0:3, Velké Karlovice + Karolinka - Frenštát pod Radhoštěm 1:0, MS. Albrechtice - Slavičín 1:0, Rýmařov - Bohuslavice 2:1, Bystřice pod Hostýnem - Kravaře 0:0, Brumov - Ostrava B 2:4, Velké Losiny - Havířov 1:1.