Doma to nejde, venku ano

Zatímco na domácím hřišti se našim fotbalistům moc nedaří, na hřištích soupeřů jsou zatím povětšinou úspěšní. Potvrdilo se to i o víkendu v Napajedlích.

FS Napajedla – SK hranice
2 : 3 (0 : 2)

Branky SK: 32. Ferenc, 33. Fiala, 88. Král.
Diváků: 250.
Sestava SK: Vítek - Michálek, Král, Richter, Anastazovský- Fiala (90. Rebenda), Modelský, Málek, Ferenc – Rybařík, Dohnal (67. Bušina) .

Hraničtí fotbalisté nastoupili k utkání podstatně razantněji a s vyšším sebevědomím než soupeř a podle toho vypadal obraz hry v 1. půli. Domácí nevystřelili na branku a hosté na překrásném trávníku opět produkovali svoji kombinační hru s rychlým přechodem do útočné fáze. A šance na sebe nedaly dlouho čekat. Ve 20. min. se ocitl ve střelecké pozici Dohnal, ale nedal. Ve 24. min. tentýž hráč po kolmé přihrávce Rybaříka postupoval sám na branku, ale opět jeho střela skončila mimo branku. V 32. min. po signálu z rohového kopu se nejlépe orientoval Frenc a poslal Hranice do vedení a minutu později po přihrávce Dohnala Fiala chladnokrevně zvýšil na 2:0.
Do II. půle nastoupilo proti hostům jakoby jiné družstvo. Podstatně důraznější se sevědomím, že nemá co ztratit. Hosté místo aby hru zklidnili, začali se bát o výsledek. Jejich hra postrádala patřičnou plynulost, příliš ztráceli buď dlouhým držením míče nebo naopak ukvapeným odkopem. Napajedla takto vzniklou situaci dokonale využila. Nejprve v 50. min. netrefili prázdnou branku. Avšak v 55. min. vstřelil kontaktní gól Sukup a v 77. min. Melichárek dokonce vyrovnal. V poslední čtvrthodině se Hranice uklidnily, hra se vyrovnala a v 88 min. a to byli hosté, kteří po standardní situaci Králem zaslouženě strhli vítězství na svoji stranu.
Trenér Kubica k zápasu řekl:
"Za 1 půli si mužstvo zasloužilo pochvalu, avšak ve 2. poločase místo aby využili vzniklé situace, zpanikařili a svým bázlivým způsobem hry dali domácím šanci ".

Další výsledky 15. kola:
Velké Losiny - Orlová 3:2, Havířov - Brumov 0:2, Ostrava B - Bystřice pod Hostýnem 3:1, Kravaře Rýmařov 2:1, Bohuslavice - MS. Albrechtice 1:4, Slavičín - Velké Karlovice + Karolinka 7:2, Frenštát pod Radhoštěm - FC Vsetín 4:0.