Muži doma prohráli

O další tři body přišel tým mužů SK Hranice v zápase 10. kola divize s týmem Frenštátu.

SK Hranice – TJ EPO Frenštát p. R.
0 : 1 (0 : 0)

Branka: 57. Šimek.
Diváků: 200.
Sestava SK: Vítek - Michálek, Král, Richter, Anastázovský - Bušina (Bočan), Modelský, Málek, Ferenc - Rybařík (45. Fiala), Rebenda (45. Dohnal)

Poprvé v této sezoně nastoupili Hranice k utkání jako favorité. Avšak s tímto faktem se nedokázali vyrovnat. Soupeř hrál organizovaně v defenzívě a snažil se vyrážet do rychlých brejků. Obranná řada domácích však v zásadě tyto snahy eliminovala. Naopak domácí se s obrannou činností Frenštátu nedokázali vyrovnat. Místo aby soupeře překvapili, tak dlouho drželi míč, ale snaha o zakončení byla takřka nulová. Takže byl k vidění celkem nezáživný fotbal se spoustou ztrát míčů na obou stranách.
První a jedinou šanci v prví půli měli domácí v 16. minutě, kdy po zahraném rohovém kopu Michálek z 11 metrů tvrdě vystřelil, avšak míč neprošel shlukem hráčů k brance.
Obraz hry se nezměnil ani ve II. půli. Domácí měli sice optickou převahu, byli to však hosté, kteří vstřelili jedinou a vítěznou branku. Stalo se tak v 57. minutě, kdy útočník hostů Šimek dostal nádherný míč mezi obránce a své sólo na brankaře proměnil. V 61. minutě byl ve střelecké pozici Dohnal, jeho střela ale neměla patřičnou razanci. Ještě v nastaveném čase svitla naděje Hranic aspoň na vyrovnání, kdy na trestný kop proti hostům se do šestnáctky postavili všichni včetně brankáře, ale zůstalo jen u přání.
Trenér Kubica k zápasu řekl:
"Na situaci před zápasem jsme hráče upozorňovali, ale takhle se o body a přízeň diváků nehraje. Jsme zklamaní, protože soupeř nehrál nic výjimečného. Některým hráčům se i přes snahu nedařilo, někteří nedali do utkání důraz a srdce. Hra postrádala moment překvapení a snahu zakončit. Snad jen Michálek, Vítek, a Richter snesou přísnější měřítko."

Další výsledky 10. kola:
Orlová - Napajedla 3:1, Vsetín - Slavičín 2:1, Velké Karlovice - Bohuslavice 2:0, Bystřice p. H. - Havířov 1:0, MS. Albrechtice - Kravaře 0:0, Rýmařov - Baník Ostrava B 1:2, Brumov - Velké Losiny 2:2.