Mladší žáci nestačili na Baník

V neděli 30. září zajížděli mladší žáci SK Hranice do Ostravy na hřiště J. Šoupala, kde mají svůj domovský stánek žákovská mužstva Baníku.
Naši chlapci se pravděpodobně zalekli jména soupeře, protože prvních deset minut předváděli ustrašený fotbal bez jediné kloudné myšlenky a nápadu. Baníkovci hrozili hlavně ze standardních situací, kterých jim „domácí“ rozhodčí David Lálik daroval v průběhu celého utkání neuvěřitelné množství a svým tendenčním řízením zápasu jasně ukázal, kam ho srdce táhne. Hosté se ke konci poločasu také dostali do několika šancí a hlavně ta ze 24. minuty, kdy měl Kuba Marek míč na hlavě před prázdnou brankou by jistě skončila vedoucí brankou, nebýt zcela evidentního strčení domácího obránce, který oběma rukama „vletěl“ do zad našeho útočníka. Hlaví arbitr sice ihned vložil píšťalku do úst, ale hvizdu jsme se nedočkali.
Ve druhém dějství se obraz hry o mnoho nezměnil, hra se přelévala od jednoho pokutového území ke druhému a tak jediným vzrušujícím momentem začátku poločasu bylo zjištění, že si asistenti rozhodčího (A. Křenek a P. Brezovský) vyměnili pomezní prostor a zkoušeli si tzv. anglický způsob řízení. První branku přinesla až 44. minuta kdy J. Šnejdrla školácky chyboval a M. Chovanec už míč pouze tečoval. Další pohroma přišla o dvě minuty později, kdy D. Zbruž nepokryl svého hráče a bylo 2:0. A aby toho nebylo málo v probíhající 50. minutě odcentroval domácí záložník z pravé strany, M. Chovanec zaspal a prohrávali jsme 3:0. Z našich útočníků dělal největší potíže domácích střídající M. Vyka, který se také v 48. minutě dostal díky svému důrazu do první tutovky, ale bohužel přestřelil. V 52. minutě byl ještě v pokutovém území faulován Jakub Marek (pan rozhodčí však pochopitelně míč postavil 10 cm za šestnáctku) a následný přímý kop Petr Holoubek laxně zahodil. Poslední šanci zlikvidoval brankář O. Kolenko, který přímý kop R.Žingora bravurně chytil.
Naši hráči si za předvedenou hru v zápase nezasloužili vyhrát a obzvláště mrzí „bojovný“ přístup celého týmu, který nechal potřebnou zarputilost pravděpodobně v Hranicích. Pochvalu si ovšem zaslouží domácí pořadatelé, kteří svou práci odvádí až nezvykle dobře na tuto věkovou kategorii. Naopak největší kaňkou na dvouutkání byl výkon trojice „rozhodčích“, kteří si dle neuvěřitelného přístupu z mládežnických utkání asi hlavu moc nelámou.

FC Baník Ostrava B - SK Hranice 3:0 (0:0)