Žáci A prohráli ve Vsetíně

Ve středu 19. září po herně nevydařeném zahraničním turnaji v Prievidzi zajížděli mladší žáci A SK Hranice na hřiště FC Vsetín a pokračovali v nevýrazných výkonech z víkendových zápasů.
Ještě před samotným začátkem utkaní byli naši hráči v taktické přípravě upozorňování na nejnebezpečnějšího vsetínského hráče, urostlého Jana Šuláka, který hostuje z Halenkova. Hraničtí obránci ihned na začátku potvrdili jak moc se na hru soustředili a poslouchali své trenéry. Honza Nehyba k Šulákovi u lajny nepřistoupil, Dominik Zbruž netrefil míč a David Zezulka se již jen díval, jak domácí střelec běží sám na Kubu Tomečku a střílí první branku. Neuvěřitelné je, že ještě stále běžela první(!) minuta zápasu. Tato studená sprcha dolehla na většinu hostujících hráčů a do 15. minuty jsme nic kloudného, kromě pár kombinací ve středu hřiště nepředvedli. I v dalších minutách nás držel střed zálohy kdy hlavně hra Radima Žingora a Petra Holoubka byla jedinou potěšující skutečností prvního dějství.
Druhý poločas se ke zmiňované dvojici přidali i oba útočníci (J. Marek a M. Šumšal) a obranu držel jediný Dominik Zbruž. Bohužel přišla 38. minuta kdy vystavování soupeře do ofsajdu neuvěřitelně zaspal David Zezulka a opět J. Šulák postupoval sám na naši svatyni. Faul Martina Chovance znamenal pokutový kop, který využil D. Vráblík ke zvýšení stavu na 2:0. Náš tlak sílil, ale byl pouze platonický. Ve 48. minutě se v šestnáctce proháčkoval R. Žingor přes tři hráče a přistrčením proti noze vybídl Zdenka Stryka ke vstřelení kontaktní branky, tento ovšem netrefil míč. Vrchol zmaru přišel pět minut před koncem, kdy po ruce domácího obránce kopal P. Holoubek pokutový kop, ale trefil pouze břevno.
Za tento zápas si zaslouží pochvalu pouze Petr Holoubek, Jakub Marek, Radim Žingor, Dominik Zbruž a střídající Marek Šumšal. Ostatní hráči k zápasu přistoupili velmi laxně a hlavně výkon J. Nehyby a D. Zezulky byl více než slabý. Domácí za celých šedesát minut nepředvedli jedinou kombinační akci a jejich hra byla založena pouze na nakopávání dlouhých míčů na J. Šuláka, což ovšem na naše hráče tentokrát stačilo.

FC Vsetín - SK Hranice A 2:0 (1:0)