SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Muž v Kravařích nebodovali

Náš divizní celek prohrál na hřišti vedoucího týmu tabulky po vyrovnaném průběhu hry, když nedokázal proměnit žádnou z příležitostí.

SK Kravaře - SK Hranice
2 : 0 (0 : 0)

Branky: 47. Režnar, 90. Buchvaldek
ŽK: ŽK: Vítek, Michálek. ČK: 52. Michálek. Diváků: 550.
Sestava Hranic: Vítek - Bušina, Michálek, Richter, Bočan - Fiala, Modelský, Málek, Ferenc - Dohnal (72. Rebenda), Rybařík (72. Staněk). Trenéři: Kubica, Průcha.

Domácí tým sestavený ze zkušených hráčů se prezentoval kvalitní defenzívou. Do útočné fáze se dostával dlouhými nákopy a čekal trpělivě na chybu hostů. Právě tento způsob hry pravdivě ukazuje, proč tento tým dostává i dává málo branek. Hranice mající pověst technického mužstva, se však s tímto způsobem nedokázaly vyrovnat. Naopak, v průběhu zápasu se často přizpůsobily soupeři. S dlouhými odkopy si však obrana Kravař snadno poradila. V 8. minutě utekl po straně domácí útočník, následoval centr a po střele z blízka se vyznamenal brankář Vítek. V 10. minutě běželi útočníci hostů na dva obránce domácích, ale přihrávka Ference přišla pozdě. Ve 22. minutě byl v šestnáctce Kravař zezadu podkopnut Dohnal, píšťalka sudího však zůstala němá. Ve 24. minutě dostal kolmý míč mezi obranu Hranic útočník Knop, brankař Vítek vyběhl, srazil tohoto hráče a dostal jen žlutou kartu. V 32. minutě vnikl opět do šestnáctky Dohnal, byl rukou stržen k zemi, rozhodčí však nechal pokračovat ve hře.
Druhý poločas začal pro Hranice nepříjemně. Již ve 47. minutě nechaly projít centr ze strany na nabíhajícího Režnara a ten dorazil míč do sítě. V 52. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Michálek. Zdálo se, že tím jsou šance hostů na body definitivně pohřbeny. Ti však naopak měli podstatně více ze hry, ale pouze po šestnáctku. V 72. minutě po vystřídání obou útočníků tlak Hranic zesílil, ale v 90. minutě po stejné situaci, jež předcházela první brance, rozhodl utkání gólem na 2:0 Buchvaldek. Co bylo platné, že po zápase domácí chválili Hranice, že takový soupeř tady letos ještě nehrál, body si však hosté neodvezli.
"Naši hráči podlehli sebeuspokojení z minulých zápasů. Je to škoda, soupeř ač na 1. místě tabulky divize byl k poražení. Chyběla rychlejší kombinace, křižná přihrávka a důraz v pokutovém území. Tedy zbraně, kterými jsme se prezentovali v minulých kolech," shodli se trenéři Kubica a Průcha.

Další výsledky 7. kola:
Bystřice pod Hostýnem - Orlová 0:1, Brumov - Rýmařov 2:1, Velké Losiny - MS. Albrechtice 2:1, Havířov - Velké Karlovice + Karolinka 0:2, Ostrava B - FC Vsetín 2:0, Bohuslavice - Napajedla 2:1, Slavičín - Frenštát pod Radhoštěm 4:0.