Mladší žáci A porazili Sigmu Olomouc

V sobotu 8. září přivítali mladší žáci A SK Hranice na svém hřišti béčko Sigmy Olomouc. Na hrací ploše, která nebyla vlivem počasí minulých dnů v dobrém stavu se odehrálo napínavé utkání se šťastným koncem pro domácí.
Od úvodního hvizdu s přehledem řídícího rozhodčího Horáka, bylo poznat, že se utkávají mužstva z popředí tabulky. Do vedení šli již v páté minutě hosté, když lehkou střelu z přímého kopu podcenil Martin Chovanec. Do poločasu jsme však vedení otočili na svou stranu. To když v 19. minutě po pěkné kombinaci na pravé straně Kuba Marek namazal Honzovi Nehybovi a ve 27. minutě po chybném odkopu gólmana Vargy dorazil střelu J. Marka Marek Šumšal.
Druhý poločas nám herně vyšel a když ve 38. minutě zvýšil opět J. Nehyba střelou pod břevno na 3:1, zdálo se být o výsledku rozhodnuto. Nesměla by ovšem opět přijít „mrtvá“ chvilka, která tentokrát trvala šest minut. V rozmezí mezi 41. a 47. minutou jsme postupně neobsadili hráče na přední tyči po rohovém kopu, poté se hostům povedla dalekonosná střela na kterou Jakub Tomečka nedosáhl a nakonec po chybě Dana Šerého na levém kraji obrany, zakončil akci hbitý Patrik Kasel střelou na zadní tyč. Na tuto studenou sprchu ihned reagovali trenéři dvojitým střídáním a následně posílením útočné formace o třetí tykadlo. Vyrovnáno bylo v 57. minutě, kdy se po přihrávce Radima Žingora dostal k míči nejlepší hráč zápasu Radim Frydrych a gólovou střelu, kterou vyslal na hostující branku nelze nazvat jinak než překrásnou. Vítězný gól dal k radosti všech přítomných hranických příznivců hlavou Dominik Zbruž, po rohovém kopu Patra Holoubka.
Kluky je třeba pochválit za předvedenou bojovnost a touhu po vítězství, která rozhodla o zisku tří bodů. Herně byl totiž zápas naprosto vyrovnaný. Nejvíce však opět mrzí chvilkový výpadek, který znamenal tři zbytečné branky v naší síti.

SK Hranice „A“ - Sigma Olomouc „B“ 5:4 (2:1)
Branky SK:
19. a 38. Jan Nehyba; 27. Marek Šumšal; 57. Radim Frydrych; 58. Dominik Zbruž.

Sestava SK: Martin Chovanec (31. Jakub Tomečka), Daniel Siegel (48. David Zezulka), Dominik Zbruž, Jan Šnejdrla, Daniel Šerý (48. Tomáš Molnár, 50. Marek Vyka), Radim Frydrych, Radim Žingor, Petr Holoubek, Jan Nehyba, Jakub Marek (58. Petr Kelar), Marek Šumšal.

Další mistrovské utkání sehrajeme až ve středu 19. září ve Vsetíně, protože se od pátku do neděle zúčastníme mezinárodního turnaje Hornonitran pořádaného FK Prievidza.