SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Žáci A vezou z Rýmařova všechny body

V sobotu 18. srpna zahájili žáci A první mistrovským utkáním v Rýmařově soutěžní ročník 2007-2008 ve druhé nejvyšší žákovské soutěži - MSŽD.
Mladší žáci se po středeční nevydařené generálce se Zlínem (prohra 1:5) představili ve zcela odlišném světle a své vrstevníky nekompromisně smetli. Od samého začátku jsme se usadili na domácí polovině a soupeř se dostával pouze v ojedinělých případech před naši šestnáctku. První branky jsme se dočkali již v 7. minutě, když Jakub Marek zakončil pohlednou kombinační akci na pravé straně hřiště. Za tři minuty domácí gólman pouze vyrazil střelu Radima Žingora, J. Marek nabil proti noze Zdenkovi Strykovi a jeho dalekonosná střela skončila pod břevnem. Skóre poločasu uzavřel ve 21. minutě důrazný Radim Frydrych po nahrávce Marka Šumšala.
Druhý poločas již soupeř odcházel fyzicky a kluci toho dokázali patřičně využít, když v rozmezí 6 minut (M. Šumšal, P. Holoubek, J. Nehyba, Z. Stryk) dokázali vstřelit čtyři branky. Pět minut před koncem pak vystihl J. Marek odkop od branky a chytrým obstřelením gólmana zvýšil na 8:0. Konečnou podobu výsledku na kulatých 10:0 dal Radim Frydrych, který bezpečně proměnil dva pokutové kopy.

Kluky je potřeba za výsledek pochválit, ale také je nutno podotknout, že musíme zapracovat na zakončování vypracovaných příležitostí, kterých jsme si v tomto zápase připravili dalších deset. Pro mládežnickou kopanou je taktéž škoda, že nebyla vůle funkcionářů Řídící komise pro Moravu prosadit výborné pravidlo (platí nejen v O KFS) o „hokejovém střídání“, protože do zápasů bude moci v tomto ročníku zasáhnout pouze 16, místo dosavadních 18 hráčů.

Jiskra Rýmařov - SK Hranice A 0:10 (0:3)