Mladší žáci A v přípravě dvakrát vyhráli

V sobotu 11. a v pondělí 13. srpna sehráli mladší žáci A SK Hranice dvě přípravná utkání před novým soutěžním ročníkem.
O víkendu zajíždělo naše mužstvo k okresnímu rivalovi týmu 1.FC Přerov (bývalý FKM Přerov). Na hlavním hřišti jsme protivníka, který bude tuto sezónu startovat v nejvyšší žákovské soutěži (MSŽL) přehráli rozdílem dvou tříd. Od samého začátku předváděli naši kluci pohlednou kombinační hru a v 15. minutě jsme po dvou brankách Zdenka Stryka a jedné Radima Frydrycha a Dana Siegela vedli již 4:0, když zvláště čtvrtý gól byl opravdu ukázkou výborné spolupráce hostujících hráčů. Na poločasových 6:0 pak ještě upravili Jakub Marek a Petr Holoubek.
Hraničtí hráči pokračovali ve skvělé hře i ve druhém poločase a přidali dalších pět branek, až se skóre zastavilo na úctyhodných 11:0. O převaze našeho mužstva svědčí i fakt, že za celé utkání nešla na naši branku jediná střela.
Kluky je za tento výkon potřeba pochválit, protože předvedená hra byla pro hostující fanoušky opravdovým fotbalovým zážitkem.

1.FC Přerov - SK Hranice A 0:11 (0:6)
Branky:
2., 10. a 53. Z. Stryk, 20. a 57. J. Marek, 27. a 35. P. Holoubek, 12. R. Frydrych, 15. D. Siegel, 45. J. Nehyba, 47. M. Vyka. Hrálo se 2 x 30 min.

Sestava SK: Martin Chovanec, Jan Šnejdrla, Dominik Zbruž, David Zezulka, Jan Šnejdrla, Radim Frydrych, Radim Žingor, Petr Holoubek, Zdenek Stryk, Jakub Marek, Marek Vyka, Daniel Siegel, Jan Nehyba, Tomáš Molnár, Petr Kelar, Marek Šumšal, Patrik Štefek, Jakub Tomečka.

V pondělí jsme na svém hřišti přivítali starší žáky Lipníka. Hned od začátku se projevilo probíhající soustředění na Potštátě, když naši hráči předváděli křečovitý a upracovaný fotbal. Zvláště střední záloha (P. Holoubek a R. Žingor) se prvních 15 minut hledala a tak přišel v deváté minutě trest kdy si Dan Siegel po zaváhání Martina Chovance vstřelil hlavou vlastní gól. Kluci se nadále trápili až přišel ve 24. minutě odvážný průnik R. Frydrycha do vápna, J. Nehyba vystřelil do tyče a po přihrávce Z. Stryka vyrovnal dalekonosnou střelou P. Holoubek. Do poločasu pak přidal ještě dvě hezké branky Honza Nehyba.
Ve druhé půli jsme pak již soupeře jasně přehrávali, ale zahazovali jsme i ty nejvyloženější šance. Branek jsme se znovu dočkali až v samém závěru, kdy se chytře trefil Z. Stryk a skóre uzavřel P. Holoubek. Soupeř v poslední minutě neproměnil pokutový kop, když jeho hráč trefil pouze břevno naší brány.

SK Hranice A - Sp. Lipník (starší žáci) 5:1 (3:1)
Branky SK:
24. a 68. Petr Holoubek, 27. a 30. Jan Nehyba, 66. Zdenek Stryk. Hrálo se 2 x 35 min.

Sestava SK: Martin Chovanec, Daniel Siegel, Dominik Zbruž, Jan Šnejdrla, Jan Nehyba, Radim Frydrych, Radim Žingor, Petr Holoubek, Zdenek Stryk, Marek Šumšal, Jakub Marek, Daniel Šerý, Tomáš Molnár, Paprik Štefek, Petr Kelar, Jan Maděryč, Jakub Tomečka.