Fotbalové probuzení

Fotbal Třinec - SK Hranice
1 : 1 (1 : 1)

Ve 13. kole MSFL zavítali naši fotbalisté do Třince a po dlouhé době předvedli výkon, jaký se od nich očekává. Znovu však pohořeli v proměňování šancí a tak vezou domů "jen" bod.
Branky: 30. Jakus – 15. Šultés. ŽK: Hupka, Tabaček – Richter, Vaculín, Koudelný, Josl. Rozhodčí: Vl. Boček – L. Boček, Vysloužil. Delegát: Legierský Diváků: 154.
Sestava SK: Štěpán – Koudelný, Jašíček, Vaculín, Richter – Segeťa (6. Kovář, 84. Pekný), Štverka, Machač, Málek (66. Josl) – Nikolén, Šultés. Trenér: Oldřich Machala.

Zápas nezačal pro náš tým zrovna dobře, už v 6. minutě se zranil Segeťa a musel být střídán. Jinak ale hosté zaskočili soupeře aktivní hrou a už v 15. minutě vedli zásluhou Šultése, který vystřelil z hranice pokutového území, domácí brankář Bruk stačil jeho střelu vyrazit jen nad sebe, jeden z domácích hráčů se snažil vyhlavičkovat padající balon z branky, jenže trefil jenom břevno od nějž se míč odrazil za brankovou čáru. V těchto fázích utkání byli hosté jasně lepší, byli vždy dříve u míče a jejich vedení mohl ještě zvýraznit Nikolén, ale nedal. Ve 30. minutě se do ojedinělého útoku vydali domácí. Malíř dostal přihrávku do běhu, odcentroval a Jakus srovnal stav utkání na 1:1. Hranice byly i nadále lepším týmem, jejich hráči se neustále probíjeli před domácí branku, ale z vyložených šancí trefil Machač jen tyč a v samotném závěru znovu neuspěl Nikolén. Třinečtí Štěpána v brance hostí prakticky vůbec neohrozili a tak zápas skončil remízou.
Trenér SK Machala nám k zápasu řekl:
"S výkonem mužstva jsem velice spokojen, do 30 minuty jsme hráli výborný fotbal. Pak jsme z ojedinělého protiútoku dostali vyrovnávací branku, ale i nadále jsme byli lepším týmem. Kluci předvedli výborný aktivní fotbal, napadali domácí už na jeho půlce a je jen škoda, že jsme neproměnili další obrovské šance. Mužstvo zaslouží poděkování."

Další výsledky 13. kola:
Bystrc - Kohoutovice 4:2, Poštorná - Dolní Benešov 0:2, 1.HFK Olomouc - Hlučín 1:0, Znojmo - Uničov 0:1, Slovácko B - Lipová 4:2, Bystřice pod Hostýnem - Vítkovice B 1:4, Ostrava B - Zlín B 1:0.