SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Mladší žáci B zvítězili v Opatovicích

V neděli 3. června se mladší žáci B SK Hranice utkali v přímém souboji o třetí příčku Krajského přeboru s mužstvem FKM Opatovice-Všechovice.
Domácí nastoupili se šesti hráči ročníku 1994, ale příležitost dostali také talentovaní Šindelek a Matyáš, kteří jsou o tři roky mladší. Naši kluci se ovšem svého fyzicky vyspělejšího soupeře nezalekli a v prvním poločase předvedli výborný výkon. Hned ve druhé minutě zatáhl míč po pravé straně Radim Frydrych a střílený centr „uklidil“ do domácí svatyně Jakub Marek. Než se stačili Opatovičtí otřepat přišla sedmá a desátá minuta. Branky Marka Šumšala po nahrávce Zdenka Stryka a hlavička Dominika Zbruže po přímém kopu Radima Frydrycha. V těchto okamžicích bylo na hřišti pouze jedno mužstvo a když v 18. minutě proměnil po faulu na Marka Vyku pokutový kop nejlepší hráč zápasu Radim Frydrych a o minutu později opět stejný střelec zvýšil na 0:5, nebylo o vítězi pochyb. Do konce poločasu jsme ještě zahodili další dvě tutovky, ale za tohoto stavu už nás to tolik nemrzelo.
Po přestávce ovšem nastoupilo na hřiště jiné mužstvo. Kluci se přestali nabízet, důraz a bojovnost byla ta tam a navíc začali zmatkovat krajní obránci. Již ve 33. minutě po nepokrytí rychlonohého Pavla Hostaši Honzou Šnejdrlou snížil soupeř na 1:5. Vrcholem našich nepřesností byla 39. minuta, kdy po neuvěřitelné hrubce Jakuba Tomečky, po které se do brány vrátil Martin Chovanec, doklepl míč do naší prázdné branky opět P. Hostaša. Pro zajímavost právě tento hráč dal našim klukům všechny čtyři góly, které jsme v soutěžním ročníku 2006-2007 od Opatovic obdrželi. Ve zbylém čase se hra vyrovnala, šance se střídaly před oběma brankami, ale početná divácká kulisa již branky nedočkala.

Pro trenéry byl výkon předvedený v první půli potěšující, ale podcenění a nesoustředěnost ve druhé třicetiminutovce do dalších utkání alarmující. Kluci si vítězstvím zajistili s předstihem konečnou bronzovou příčku v Krajském přeboru za suverénem soutěže SK Prostějov a chlapci z FK Šumperk, se kterým máme ovšem kladnou bilanci, když jsme ve vzájemných soubojích jednou remizovali a doma dokonce vyhráli.

FKM Opatovice-Všechovice - SK Hranice B 2:5 (0:5)