Muži otočili zápas i v deseti

Málo vídaný průběh měl zápas ve Znojmě. V 58.minutě už vedli domácí fotbalisté o dvě branky a přesto odešli poraženi a opět se tak potvrdilo pravidlo, že míč je kulatý a štěstí se přikloní k tomu, kdo o něj víc usiluje.

1.SC Znojmo - SK Hranice
3 : 4 (1 : 1)

Branky: 11. a 49. M. Dítě, 58. Minarech - 22. Simandl, 59. a 86. Žemlík, 90+2. Ferenc
ŽK: Bočan, Žemlík, Kubica. ČK: 74. Bočan Rozhodčí: Nádvorník - Dobrovolný, Kučerík .
Sestava SK: Malota - Bočan, Kubica, T. Richter, Anastazovský (61. Rebenda) - Švancer, Simandl, Páleník, Pokruta (64. Král) - Žemlík, Ferenc.

Trenér Kubica měl šťastnou ruku a dobrý nápad posílit o zraněného Michálka oslabenou obranu mladým Kubicou, který spolu s T. Richterem vytvořil kompaktní dvojici, dobře doplňovanou Bočanem a zejména Anastazovským. Defenziva tím získala řád, míče nebyly bezhlavě odkopávány a většina přihrávek dopředu nacházela adresáta. Výborný zápas také odehrála záloha a v ní především Simandl a neúnavně bojující Páleník. Oba útočníci dostávali zpracovatelné přihrávky a několikrát přivedli domácí obranu do značných potíží, ale především konečně našli tu správnou mušku k překonání soupeřova brankáře.
Začátek zápasu vůbec nevypadal na to, že by měli mít domácí nějaké potíže. Už v 11. minutě
zahrávali volný přímý kop a domácí útočník Dítě jej hlavou nasměroval do Malotovy sítě. Hranické jakoby tato branka vyhecovala k ještě většímu úsilí a ke zpřesnění a zrychlení přihrávek a výsledkem toho byl vyrovnávací gól z kopačky Simandla po pěkné a rychlé kombinační akci. Do kabin odcházeli hráči za nerozhodného stavu.
Ani úvod druhé půle se hostům nevyvedl. V 50. minutě se opět Dítě zapsal do listiny střelců, když se mu podařilo z velkého úhlu přehodit špatně postaveného Malotu a za osm minut domácí Minarech přidal třetí branku domácích. Zdálo se, že všechny body zůstanou podle předpokladu doma. S tím ale nesouhlasil Žemlík, který v 60. minutě využil nedorozumnění v domácí obraně a zaznamenal kontaktní gól a odstartoval jím snahu hranických fotbalistů o vyrovnání. Trochu je v tom zbrzdilo vyloučení Bočana v 74. minutě za druhou žlutou kartu, ale akce hostí byly stále nebezpečnější. V 82.minutě utekl od půlící čáry vysunuté domácí obraně Ferenc, ale brankář jeho vyloženou šanci zmařil. Hraničtí se ale dočkali o pět minut později, když vystřídavší Rebenda vybojoval u rohového praporku proti dvěma obráncům téměř ztracený míč, podařilo se mu jej odcentroval a Žemlík už věděl, kam jej má hlavou umístit. Vyrovnání mělo na domácí zřetelně demoralizující účinek. Jejich snaha o dosažení vítězství byla křečovitá, postrádala přesnost a obrana hostí poměrně snadno eliminovala útočné snahy. Když se zápas dostal do nastaveného času, přišla přesná přihrávka na vysunutého Žemlíka těsně za půlící čarou, rychlostí, kterou by v něm nikdo nehledal se dostal za obránce a předložil krásnou přihrávku Ferencovi, kterému nezbývalo, než zasunout do prázdné branky.

Jestliže si nová trenérská dvojice dala za úkol, se ctí dohrát tento ročník MSFL, pak je třeba dodat, že se ji to daří. A právě bojovnost, podepřená solidní kombinační hrou tentokrát zdobila náš tým. Překvapení domácí fandové se divili, jak je možné, že mužstvo, které je schopné produkovat tak kvalitní hru, opouští soutěž. Je to bohužel smutná skutečnost a body získané venku už na tom nemohou nic změnit prostě proto, že přicházejí pozdě.

Další výsledky 27. kola:
Břeclav - Fulnek 2:1, Frýdek-Místek - Brumov 5:2, Karviná - Jihlava B 1:2, Zlín B - Dolní Benešov 0:2, Lipová - Mutěnice 1:1, Ostrava B - Brno B 1:1, Slovácko B - Uničov 2:4.