Porážka v Lipové znamená definitivní sestup do divize

Už poněkolikáté prohráli hraničtí fotbalisté zápas,ve kterém byli lepším mužstvem. Klasickou ukázkou toho byl zápas v Lipové. Pod vedením nové trenérské dvojice Kubica - Průcha podali kvalitní výkon, jímž domácí, kteří také nemají bodů nazbyt, překvapili a byli jim po celý zápas nejméně vyrovnaným soupeřem a v podstatných částech zápasu si vytvořili znatelnou převahu. Proto je výsledek zápasu zklamáním.

SK Lipová - SK Hranice
3 : 1 (2 : 0)

Branky: 14. a 39. Hrubý, 86. Kadeřábek - 75. Ferenc.
ŽK: Kovář, Kadeřábek - T. Richter, Švancer, Žemlík. Rozhodčí: Paták - Kneisl, Pochylý.
Sestava Hranic: Sulikowski - Švancer, Michálek, T. Richter, Anastazovský (46. Melčák) - Simandl, Kubica (76. Král), Páleník, Ferenc - D. Richter, Žemlík.

Už samotný vstup do zápasu vyvedl domácí hráče z omylu, že tentokrát získají potřebné body bez většího úsilí. Pravý opak byl pravdou. Hraničtí fotbalisté se do svého soupeře pustili bez jakýchkoliv zábran, byli rychlejší, dobře kombinovali, bezchybně pracovala záloha v čele s Kubicou, vedlo se i Švancerovi, T. Richterovi a Michálkovi. Chyběla, jak se už stává pravidlem, finální přihrávka, její zpracování a zakončení. Koncem první čtvrthodiny se také osmělili domácí, na centr, který směřoval do malého vápna si Sulikowski zakřičel „já“, ale
míč neměl. Naběhl si domácí Hrubý a pohodlně skóroval a totéž se mu povedlo ve 39. minutě, takže do šaten mužstva odcházela za stavu 2:0 pro domácí.
Do druhého poločasu poslal trenér Kubica Melčáka místo Anastázovského a Hraničtí pokračovali v nátlakové hře a v některých fázích si vynutili převahu, ale dlouho trvalo, než ji po několika nezdařených pokusech korunovali kontaktním gólem v 75. minutě z kopačky aktivního Ference a domácí se museli docela vážně obávat o konečný výsledek. Trenér poslal na hřiště místo nedoléčeného Kubici Krále a hosté i nadále měli více ze hry. Tři minuty před závěrečným hvizdem se ale domácí vymanili z tlaku, zaútočili a výsledkem byla třetí branka v síti Sulikowského, který tentokrát mužstvo příliš nepodržel. Autorem branky byl domácí Kadeřábek.
Byl to další zápas z řady těch, ve kterých byli hraničtí hráči lepším, či alespoň vyrovnaným soupeřem, přesto vyšli bodově opět naprázdno. Je to dáno tristní bilancí hráčů, majících v popisu práce ofenzivu. Už jenom z pohledu na tabulku vychází smutný fakt, že ve 26 zápasech se jim podařilo vstřelit pouhých 22 branek, což je 0,84 gólů na zápas. Pokud se výhledově útočná síla mužstva nezlepší, mohly by být potíže i v nižší soutěži.

Další výsledky 25. kola:
Frýdek-Místek - Břeclav 2:1, Karviná - Brumov 4:0, Uničov - Brno B 4:1, Slovácko B - Mutěnice 0:1, Znojmo - Dolní Benešov 1:3, Zlín B - Fulnek 0:2.
Zápas Ostrava B - Jihlava B se hraje 23. května.