Dobrý výkon – špatný výsledek

Velmi dobrým, snad na jaře nejlepším výkonem se v Kunovicích, v zápase s rezervou prvoligového Slovácka prezentovali hraničtí fotbalisté, přesto to nestačilo k lepšímu výsledku a zisku byť jen jednoho bodu. Ten by se dostavil za předpokladu, že by nejen opravdu „jezdili“, ale, a to především, také proměňovali brankové příležitosti, které si vypracují. Některé byly takové, že neproměnit je, bylo doslova uměním.

1.FC Slovácko B – SK Hranice
3 : 1 (2 : 1)

Branky: 33. Mareš, 35. Ondřejka, 87. Stýskala – 4. Šimandl.
ŽK: Bočan (HR), Rozhodčí: Proske. Diváků: 66.
Sestava Hranic: Sulikowski - Michálek, Bočan (88. Král), T. Richter, Melčák - Švancer (81. Staněk), Simandl,Páleník, D. Richter - Ferenc, Žemlík.

Ještě se hrstka diváků ani nestačila posadit na svá místa a domácí už prohrávali. To se po rychlém útoku na jeden dotek dostali hosté po pravé straně před domácí branku a Simandl nekompromisně zavěsil. Domácí, notně překvapeni se dlouho hledali a trvalo celou půlhodinu, než se dostali na dostřel hranické branky. Když už to jinak nešlo, zkusil to ve 33. minutě z dobrých 30 metrů domácí Mareš a podařilo se mu nachytat Sulikowského v nedbalkách. Náš gólman tvrdou ránu poněkud podcenil a i když ji tečoval, skončila k radosti a překvapení domácích v síti. Neuplynuly ani dvě minuty, obrana Hranic si nedovedla poradit s další útočnou akcí domácích a Ondřejka dostal domácí do vedení. Ve zbytku prvního poločasu se hosté snažili o vyrovnání, ale chyběl k tomu dostatek klidu a hlavně finální přihrávka. Přesto se hraničtí fotbalisté dostali do slibných příležitostí, bohužel bez patřičného efektu.
Stejný obraz skýtal i druhý poločas. Hranice měly v některých fázích hry znatelnou převahu, do šancí se postupně dostali jak Žemlík, tak i Ferenc a D. Richter, ale překonat domácího brankáře se jim nepodařilo. Největší šanci tak měl opět Simandl, který v 53. minutě nastřelil břevno domácí branky. Škoda, že se rána neujala, zápas a asi i výsledek by vypadal poněkud jinak. Tak se stalo, co se stát muselo. Přibližně dvě minuty před koncem se útočníci Slovácka probojovali do blízkosti hranické branky a Stýskala tvrdou ranou pod břevno zajistil domácím vítězství. Po průběhu celého zápasu lze říci, že v tomto případě zvítězilo nikoliv lepší, ale šťastnější mužstvo.

Další výsledky 23. kola:
Frýdek-Místek - Fulnek 2:2, Brno B - Mutěnice 0:1, Karviná - Břeclav 1:2, Uničov - Jihlava B 3:4, Znojmo - Zlín B 1:3, Lipová - Dolní Benešov 1:0, Ostrava B - Brumov 0:2.