Tři body, které ale nic neřeší

Úterní zápas předehrávaného 30. kola, druhý během třech dní, hrstce prokřehlých diváků ukázal, že mužstvo Hranic je schopné soutěžit s mužstvy v MSFL za předpokladu, že si podrží bojovnost a zápal pro hru se kterou nastoupilo do tohoto zápasu a pokud do písmene dodrží taktické pokyny trenéra Wozniaka. V mužstvu chyběl pro zranění záložník Kubica, ale do branky se vrátil Sulikowski, který si již odpykal trest za vyloučení.

SK Hranice – MSK Břeclav
3 : 2 (2 : 1)

Branky: 29. Švancer, 36. Páleník (PK), 79. Ferenc - 24. Pekárek, 61. Vajbar.
Rozhodčí: Kubíček - Býma, Straka. Diváků: 100.
Sestava SK: Sulikowski - Michálek, Bočan (70. D. Richter),T. Richter, Melčák – Švancer (75. Anastazovský), Páleník, Simandl, Staněk (62. Vavřík) - Žemlík, Ferenc.

Zápas začal oboustrannými útočnými akcemi, které však končily před pokutovým územím. Hosté se však po jedné akci dostali do blízkosti branky, kde se k míči dostal Pekárek a podařilo se mu přehozením brankáře dostat hosty do vedení. Z něj se dlouho netěšili, protože už o pět minut později se po pěkné akci Žemlíka dostal do výhodné pozice Švancer a nekompromisně vyrovnal. Ve 36. minutě byl v pokutovém území sražen hranický útočník a z nařízeného pokutového kopu otočil vedení na stranu domácích Páleník.
Do druhého poločasu nastoupili domácí hráči s úmyslem nejen vedení udržet, ale pokud možno ještě zvýšit. Úmysl je však věc jedna, realita pak druhá. V 60. minutě po jednom z mála nebezpečných útoků hostí došlo před domácí brankou k malé valné hromadě, ze které ležící Vajbar zasáhl míč tak, že skončil v Sulikowského síti a bylo vyrovnáno. Právě v této fázi hry se ukázalo, že zvýšenou bojovností lze dosáhnout kýženého cíle. Velmi dobře a se zápalem hrající Ferenc se po akci po pravé straně dostal v 79. minutě k míči a nedal brankáři hostí žádnou šanci a stanovil konečný výsledek zápasu.

Další výsledky 30. kola:
Brno B - Znojmo 3:0, Uničov - Karviná 1:1, Brumov - Dolní Benešov 1:0, Jihlava B - Zlín B 1:4, Slovácko B - Lipová 3:0, Fulnek - Ostrava B 3:2, Mutěnice - Frýdek-Místek 2:2.