SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Mladší žáci B ztratili vyhraný zápas

V sobotu 21. dubna nastoupili po nekonečně dlouhé a únavné cestě mladší žáci B SK Hranice k dalšímu mistrovskému utkání tentokrát v Jeseníku.
Soupeř, který byl šestý v průběžné tabulce, nastoupil se šesti chlapci ročníku 1994, ale přesto se naši kluci představili v prvním poločase ve velmi dobrém světle. Domácí hráče přitlačili na jejich polovinu, ukázkově kombinovali ve středu hřiště a následně ohrožovali jesenickou branku. Pěknou kolmicí poslal v 16 minutě Radim Žingor do samostatného úniku Marka Šumšala, který nadvakrát překonal gólmana Fryče. Další branka přišla po rohovém kopu, když Petr Holoubek našel na přední tyči hlavu Marka Vyky a vedli jsme 2:0. Jedinou přímou střelou domácích mezi tyče byla pumelenice z 28 minuty, kterou však spolehlivě zlikvidoval Martin Chovanec.
Po změně stran se obraz hry přece jen změnil. Většina akcí se odehrávala na polovině hřiště a domácí začali vystrkovat růžky. Postupně jsme začali ztrácet levou stranu a střed pole. Soupeř kopal několik přímých kopů z nebezpečných vzdáleností. Trest přišel deset minut před koncem, když po školácké chybě a následném faulu Tomáše Molnára (obdržel díky shovívavosti rozhodčího pouze ŽK) vsítili Jeseničtí první branku okolo zdi špatně postavenému Jakubovi Tomečkovi. Následovala naše herní křeč, která vyvrcholila chybami obou krajních obránců a soupeř dvě minuty před závěrečným hvizdem vyrovnal nemastnou neslanou střelou z hranice šestnáctky na konečných 2:2.
Utkání bylo ukázkou, jak se dá prohospodařit jasně vyhraný zápas a nezbývá než doufat, že se hraničtí kluci z tohoto zklamání poučili a získali další fotbalové zkušenosti.

Jeseník - SK Hranice B 2:2 (0:2)