Muži jeli pro bod, přivezli debakl

V současném postavení v soutěži, nezbývá našim fotbalistům nic jiného, než doma naplno bodovat a z cizích hřišť tu a tam přivézt nějaký bod, chtějí-li mít alespoň nějakou naději na udržení. V Brně poprvé nastoupili v té nejsilnější sestavě, tedy s Kubicou v záloze a Žemlíkem v útoku už od začátku zápasu, ale právě ten začátek byl katastrofální.

1.FC Brno B – SK Hranice
4 : 1 (2 : 0)

Branky: 6. Pacák, 13. Borák, 59. Chlup (PK), 87. Pleš – 65. Ferenc.
ŽK: D. Richter, Michálek. ČK: 56. Sulikowski. Rozhodčí: Pochylý - Kneisl, Paták. Diváků: 100.
Sestava SK: Sulikowski (59. T. Richter) - Michálek, T. Richter, Anastazovský (35. Švancer), Melčák – Simandl (69. Vavřík), Kubica, Páleník, Žemlík - D. Richter, Ferenc.

Pro fotbalisty Hranic začínají být začátky zápasů vážným problémem. Než se na hřišti rozkoukají, obyčejně inkasují, většinou po standardních situacích. Problémy mají zejména po kopech z rohu, při kterých nedovedou přikrýt hlavičkujícího protivníka, obyčejně z toho vznikne skrumáž a pro brankáře neřešitelná situace. Totéž se přihodilo už v 6. minutě, domácí kopali roh, míč hlavičkoval Pacák a od hlavy Michálka putoval do sítě Sulikowského. Domácí byli nejen v této fázi hry, ale po většinu zápasu podstatně lepším týmem, jejich přihrávky byly přesné na jeden dotek, hráči byli u každého míče dřív a vynutili si zjevnou převahu. Korunovali ji ve 13. minutě dalším gólem po úniku po levé straně Borákem. Nepomohlo ani vystřídání Anastazovského za Švancera už ve 35. minutě. Vypadalo to na krutou porážku hostí, protože ti se k první, a ještě k tomu propagační střele na soupeřovu branku dostali až ve 40. minutě.
Do druhého poločasu, zřejmě řádně poučeni trenérem Wozniakem, začali hosté hrát přece jen lepší kopanou, zápas se poněkud vyrovnal, ale v rozhodujících fázích zcela zklamala defenziva Hranic. Varováním byla už 47. minuta, ve které šli na Sulikowského, zcela sami dva domácí útočníci, ale tentokrát šanci zahodili.Za 12 minut se situace opakovala, domácí útočník postupoval sám na branku Hranic, takže Sulikwskému nezbývalo nic jiného, než jej faulovat, za což byl vyloučen. Chvíli trvalo, než se do branky převlékl obránce Tomáš Richter a mnoho nechybělo a penaltu, kterou kopal Chlup, chytil. Stojí za zmínku, že si Richter vedl na nezvyklém místě velmi dobře a zlikvidoval další vyložené šance domácích, i když v 87. minutě nestačil na střelu domácího Pleše z bezprostřední blízkosti a inkasoval. Předtím ale v 65. minutě dosáhnul Ferenc alespoň čestného úspěchu po jednom z mála rohů, které hosté kopali. Závěr zápasu zcela ovládli hráči Brna a jen díky ležérnosti, se kterou řešili vyložené šance, neodjeli hosté s vyšší porážkou. K zápasu lze dodat jediné: mužstvo i s posilami tentokrát zklamalo a prohrálo zcela zaslouženě.

Další výsledky 21. kola:
Mutěnice - Jihlava B 1:0. Karviná - Frýdek-Místek 1:2, Uničov - Brumov 3:0, Slovácko B - D. Benešov 1:2, Lipová - Zlín B 2:2, Znojmo - Fulnek 1:2, Ostrava B - Břeclav 2:2.