Začátky obou poločasů připravily muže o body

Ten, kdo viděl oba poslední mistrovské zápasy hranických fotbalistů se musel ptát, kam se poděla bojovnost a zápal pro hru.Zatím co v Jihlavě jezdili doslova po zadku a vyválčili tam alespoň bod, když si za předvedenou hru určitě zasloužili všechny tři, domácí zápas s Mutěnicemi jako by hrálo docela jiné mužstvo.Tatam byla bojovnost a rychlé a účinné napadání soupeře po celém hřišti. K prohře přispěla nedůsledná a chybující defenziva a již chronické neproměňování i těch nejvyloženějších gólových příležitostí.

SK Hranice – FK Mutěnice
0 : 2 (0 : 1)

Branky: 9. Bílek, 51. Molnár.
ŽK: Ferenc – Jašíček. Rozhodčí: Bednář - Šalata, Dudek.
Diváků: 300.
Sestava SK: Sulikowski - Michálek, Bočan (68. Vavřík), T. Richter, Melčák - Švancer, Páleník (46. Žemlík), Kubica, Simandl - Ferenc, D. Richter (87. Anastazovský).

Už od úvodního hvizdu rozhodčího bylo jasné, že tentokrát přijelo do Hranic velmi kvalitní mužstvo a prokázalo, že v popředí tabulky není náhodou. Po počátečních oboustranných útocích, končících většinou před pokutovým územím poprvé uhodilo už v 9.minutě. Po jednom z útoků se před domácí brankou dostal k míči hostující Bílek a poprvé překonal Sulikowského. Od této chvíle, až do konce poločasu byla branka hostí v obležení a stálém nebezpečí, ale brankář Petr si moc nezachytal. Obstarali to za něj obránci,kteří stačili i za cenu častých odkopů v tísni do autu eliminovat útočné snahy domácích útočníků. Ti se dostávali do šancí jen sporadicky a pokud se do vápna dostali, buď se utápěli v kličkách, nebo nepřesně a zbytečně přihrávali a pokud už vystřelili, pak mimo branku. Přesto byli hosté pod poměrně silným tlakem a byli rádi, že skončil poločas a přežili jej bez úhony.
Trenér Wozniak zřejmě ve snaze posílit ofenzivní činnost, poslal do druhé půle na hrot útoku rekonvalescenta Žemlíka namísto do té doby dobře hrajícího Páleníka. Vypadalo to dobře jen prvních šest minut. Potom v 51.minutě utekl po křídle domácí obraně Molnár a zajistil Mutěnicím dvoubrankové vedení. Hra domácích se od té doby stala křečovitou, bez nápadu a patřičného nasazení. I když si udržovali místy mírnou převahu, útoky byly bezzubé, útočníci bezradní a dvě velmi slibné šance neuvěřitelně zahodili. Mužstvo se uchýlilo k nakopávání míčů dopředu, ale ty se stávaly snadnou kořistí obránců hostí. Výsledek neovlivnilo ani naskočení Vavříka a nakonec i Anastazovského a tak na místo očekávaného bodového zisku z toho vzešla další porážka na domácím trávníku a další komplikace v boji o záchranu.

Další výsledky 20. kola:
Frýdek-Místek - Lipová 0:0, Břeclav - Slovácko B 3:1, Fulnek - Jihlava B 4:0, Dolní Benešov - Uničov 1:1, Brumov - Brno B 3:0, Znojmo - Karviná 2:1, Zlín B - Ostrava B 0:0.