Mladší žáci B vezou tři body

Ve středu 11. dubna zajížděli za krásného jarního počasí mladší žáci B SK Hranice k dalšímu mistrovskému utkání na výborně připravené hřiště do Kralic.
Na soupeře, který je béčkem SK Prostějov a byl doplněn pouze o tři kralické chlapce vyrukovali hosté opět s útočnou dvojicí Stryk Nehyba. Naši kluci zatlačili domácí na jeho obrannou polovinu a vypracovali si minimálně pět gólových šancí. Jediná která byla ovšem využita, se udála v 10 minutě, kdy po přihrávce z pravého křídla od Honzy Nehyby chytře obstřelil výborně chytajícího brankáře F. Martínka kapitán týmu Petr Holoubek. Soupeř se dostával na naši polovinu pouze za pomocí přímých kopů, které rozhodčí Krutovský nařizoval při každém kontaktu našich hráčů s domácími, o čemž svědčí poměr faulů v utkání 7:21 v náš neprospěch. Kraličtí také tři minuty před koncem poločasu využili přímý kop, když na střelu z 25 metrů doprostřed branky Martin Chovanec nedosáhl.
Do druhé půle nastoupili kluci po rázné trenérské domluvě s odhodláním zúročit herní i územní převahu. Ve 36 minutě ještě J. Nehyba ve 100% šanci z 12 metrů vysoko přestřelil, ale o chvíli později již stejný hráč krásně přeloboval gólmana a vsítil vedoucí branku. Následovaly opět pohledné, ale nevyužité příležitosti M. Vyky, Z. Stryka a J. Marka. O poslední gólovou tečku se deset minut před koncem postaral Marek Šumšal, který si výborně pokryl tělem míč a následné sólo zakončil střelou špičkou kopačky okolo vybíhajícího brankáře.
Vítězstvím si naši fotbalisti udrželi pěknou třetí příčku v průběžné tabulce, ale již tuto neděli se od 10.45 utkáme s druhým mužstvem soutěže FK Šumperk.

FC Kralice - SK Hranice B 1:3 (1:1)