Mladší žáci B předvedli výborný poločas

V neděli 8. dubna nastoupili konečně kompletní mladší žáci B SK Hranice ke svému druhému mistrovskému utkání. Soupeřem jim byl suverén soutěže, mužstvo SK Prostějov, které za patnáct odehraných kol nedostalo žádnou branku a naopak 113 soupeřům nastřílelo.
Trenéři poslali do utkání nové útočné duo Stryk, Nehyba a tento tah se již po třech minutách vyplatil, když Honza Nehyba pohotově vystřelil z deseti metrů a překonal P. Dankoviče v hostující brance. Soupeře tento gól evidentně zaskočil a celý první poločas byli naši kluci starším chlapcům z Prostějova více než rovnocenným protivníkem. Škoda jen, že se nám nepodařilo využít některou z vypracovaných brankových příležitostí, které jsme si vytvořili po pěkných kombinačních akcích celého týmu.
Začátek druhého poločasu nám ovšem nevyšel, když již po pěti minutách trestal dvě zaváhání v obraných řadách střelec hostů D. Preisler. Od tohoto okamžiku nás hosté začali přehrávat a plně se projevovala fyzická převaha soupeře hlavně ve sprintérských soubojích. Naši chlapci byli v těchto chvílích pod stálým tlakem, který Prostějovští korunovali dvěma pohlednými góly. Utkání řídil s přehledem sobě vlastním rozhodčí Jaroslav Polus.
Prohra o tři branky kluky samozřejmě mrzí, ale předvedenou hrou hlavně v prvním poločase si sami dokázali, že se můžou rovnat i staršímu a fotbalově vyspělému soupeři, se kterým na podzim prohráli 10:0. Pochvalu si tentokrát zaslouží všichni hráči minimálně za nezdolnou bojovnost v průběhu celého těžkého zápasu.

SK Hranice B – SK Prostějov 1:4 (1:0)
Branka Hranic:
3. Jan Nehyba

Sestava: Martin Chovanec, Daniel Siegel, David Zezulka, Dominik Zbruž, Jan Šnejdrla, Radim Frydrych, Petr Holoubek, Radim Žingor, Daniel Šerý, Jan Nehyba, Zdenek Stryk, Tomáš Molnár, Václav Lesák, Jakub Marek, Marek Šumšal, Marek Vyka, Patrik Štefek, Petr Kelar.

Starší žáci B byli o něco úspěšnější a nad svým soupeřem zvítězili, byť nejtěsnějším rozdílem.
SK Hranice B – SK Prostějov 1:0 (0:0)