Muži bojovali, ale na bod nedosáhli

Upřímně řečeno, ani v zápase s hvězdami nabitým soupeřem příliš s bodovým ziskem nepočítali. Spíše šlo o to, co nejvíce soupeři cestu k vítězství ztížit a pokud už prohrát, tedy po boji a se ctí. Domácí nastoupili v nejsilnější možné sestavě. Poprvé se na domácím trávníku představil exligový Radek Slončík a pohříchu, mnoho ze svého fotbalového kumštu nepředvedl, spíše se jenom zúčastnil. Naopak, jiný exligista Tomáš Vajda byl oporou a duší většiny akcí domácích a výborně mu sekundoval druhý bývalý hranický hráč Petr Sedlák. Oba jakoby chtěli dokázat, o co Hranice přicházejí, že zde nehrají.

TJ Fotbal Fulnek – SK Hranice
3 : 1 (1 : 0)

Branky: 40. Krása, 68. a 72. Traxl - 93. Král.
Hráno bez karet. Rozhodčí: Dobrovolný
Sestava Hranic: Sulikowski - Anastazovský, T. Richter, Bočan (71.Čevela), Melčák – Pokruta (85. Pančochář), Páleník, Simandl, Král - Ferenc, D. Richter (36. Staněk).

Hned od úvodního hvizdu rozhodčího byl patrný kvalitativní rozdíl ve výkonnosti obou mužstev. Hra se odbývala většinou na půli hostí, kteří se od soupeřova tlaku osvobozovali často za cenu odkopů a jen zřídka se dostali k nějaké kloudnější akci, která by znamenala nebezpečí pro domácí svatyni. Diváky překvapil fakt, že se do hry domácích nedostal Slončík, jehož si vzal hned od počátku na starost Tomáš Páleník a zcela jej eliminoval a do konce zápasu jej učinil neviditelným. Přesto tlak domácích sílil a už v 10. minutě měl Sulikowski příležitost ukázat své brankářské umění, když doslova konečky prstů vytáhl střelu z bezprostřední blízkosti na roh. Hraničtí hráči v této fázi hry odolávali tlaku soupeře především bojovností a snahou o protiútok za každých okolností a kolem 35. minuty se jim povedly dvě nebezpečné útočné akce. Škoda, že se hra dopředu nedařila D. Richterovi, kterého musel trenér Wozniak odvolat a nahradit jej mladým Staňkem, který svého předchůdce předčil alespoň bojovností. Škoda, že se ve 40. minutě nepodařilo lépe obsadit hlavičkujícího Krásu, který tak zařídil poločasové vedení domácích. Přesto hosté zanechali za svůj výkon do poločasu příznivý dojem a zápas zůstával dál otevřený, zejména, když se v 60. minutě otřáslo břevno domácí svatyně poprvé a podruhé se to hostím podařilo v 85. minutě. Zápas tak mohl mít zcela jiné pokračování, protože v této části hry se Hranice dostávaly častěji do protiútoků a hra se poněkud vyrovnala. Hraničtí udrželi přijatelný výsledek až do 68.minuty, kdy vystřídavší Traxl dosáhl v nepřehledné situaci před hranickou brankou druhého gólu a za 4 minuty přidal třetí branku, čímž bylo o výsledku zápasu rozhodnuto. Když už diváci začali odcházet ze stadiónu, v nastaveném čase se do míče za hranicí pokutového území opřel Simandl a vstřelil alespoň čestný úspěch hranických. I přes porážku mohli fotbalisté Hranic opouštět hrací plochu se vztyčenými hlavami, protože byli zkušenějším hráčům Fulneku důstojným soupeřem,což ocenili i domácí diváci. Fulnek se tímto vítězstvím a současnou prohrou rezervy Slovácka dostal do čela tabulky MSFL, zatímco Hranicím se snížit bodové manko nepodařilo. K dalšímu zápasu zajíždějí v sobotu do Jihlavy, kde je čeká další nepříjemný soupeř, protože ani on nemá bodů nazbyt.

Další výsledky 18. kola:
Frýdek-Místek - Slovácko B 2:1, Dolní Benešov - Mutěnice 1:0, Karviná - Lipová 2:0, Břeclav - Brno B 1:0, Brumov - Jihlava B 0:2, Znojmo - Ostrava B 1:0, Zlín B - Uničov 0:3.