Vítězství po tuhém boji

Trenér Břetislav Wozniak to před zápasem neměl lehké. K důležitému duelu s předposledním Brumovem, navíc v domácím prostředí, mu chyběli dva hráči, které by určitě zařadil do základní sestavy. Místo zraněného Melčáka postavil na levou stranu obrany Anastazovského, který nezklamal a vedl si na tomto postu velmi dobře.Navíc ještě chyběl na hrotu útoku rekonvalescent Žemlík, který by jistě v útočné fázi přidal na průraznosti. Podařilo se mu ale vybavit své svěřence pořádnou dávkou bojovnosti a vsadil na správnou kartu.

SK Hranice - FC Elseremo Brumov
1 : 0 (0 : 0)

Branka: 80. Simandl
ČK: Michálek. Rozhodčí: Černý - Zelinka, Marek. Diváků: 250.
Sestava SK: Sulikowski - Michálek, T. Richter, Bočan, Anastazovský - Král (60. Rebenda), Simandl, T. Páleník, Pokruta - D. Richter, Ferenc. Trenér: Břetislav Wozniak.

Už od samého začátku dávali hostující hráči najevo, že k zápasu nepřijeli v roli předem poražených. Celý první poločas byl sice vyrovnaný, ale akce hostí byly velmi nebezpečné a domácí obránci se v některých fázích hry měli co otáčet, ale svou obrannou roli zvládali bezpečně. Obě mužstva si vypracovala po jedné šanci z kategorie „tutových.“ Ve 34. min. zabránil brankář Sulikowski famózním zákrokem šanci hostí, když reflexivně vytlačil ránu z bezprostřední blízkosti na roh. Na druhé straně spálil vyloženou šanci D. Richter, který hlavou netrefil téměř prázdnou branku, po centru Pokruty, hostující posily z Olomouce. Za zmínku také stojí fakt, že domácím nebyla uznána branka z kopačky Ference pro postavení mimo hru, které viděl pouze pomezní rozhodčí.
Druhý poločas nezačal pro domácí právě nejlépe. Už 3 minuty po jeho zahájení byl domácím vyloučen obránce Michálek za faul na unikajícího útočníka hostí. Dá se říci, že vyloučení bylo přísné, protože k přestupku došlo poměrně daleko od branky a nebylo vůbec jisté, zda se útočníkovi podaří ohrozit Sulikowského, nicméně pravidla v takovém případě hovoří jasně. Tento moment vlil novou krev do žil hostí, kteří se nadechli k náporu a vynutili si na několik dalších minut převahu. Právě v této fázi se projevila soudržnost a bojovnost domácích hráčů, kteří obětavě zaskakovali jeden za druhého a kvalita domácích obránců, s přehledem řešících ošemetné situace. Co přece jen prošlo, bezpečně pochytal brankář. Postupem času se hra opět vyrovnala až do 81. minuty. Domácí fotbalisté obléhali branku hostí,ovšem v pokutovém území bylo mnoho hráčů a nebylo tudíž komu přihrát. Situaci vyřešil Simandl tak, že z 25 metrů prostě napálil míč na branku a ten skrze houštinu nohou skončil k překvapení brankáře hostí a všech diváků v síti. Ve zbývajícím čase se už nic podstatného nestalo a tak si hraničtí fotbalisté do tabulky připsali velmi důležité tři body. Nejenže tím snížili bodové manko na ostatní soupeře, ale posílili naději, že záchrana v soutěži je ještě možná. Ještě lze dodat, že si domácí vítězství poctivě vybojovali a plný bodový zisk si zasloužili. Už dlouho neviděli hraničtí fanoušci od svého mužstva tak bojovný výkon, především ve fázích, kdy se příliš nedařilo a zejména,když hráli v oslabení.

Další výsledky 17. kola:
Mutěnice - Břeclav 2:5, Lipová - Fulnek 0:3, Slovácko B - Znojmo 0:1, Uničov - Frýdek-Místek 0:2, Jihlava B - Dolní Benešov 5:0, Brno B - Zlín B odloženo na 27. 3., Ostrava B - Karviná odloženo na 4. 4.