Mladší žáci B poprvé prohráli

Až ve čtvrtém přípravném utkání na umělé trávě, které odehráli bez čtyř nemocných hráčů základní sestavy, poznali mladší žáci B SK Hranice hořkost porážky. Soupeřem jim v neděli byli vrstevníci z FC Vítkovice, kteří startují v MSŽD.
Zápas se odehrál ve výborném sportovním prostředí komplexu FC Vítkovice, který ovšem znehodnotil přístup pánů rozhodčích k mládežnickému fotbalu. Hlavní arbitr zahájil střetnutí bez pomezního rozhodčího, kterého si vyžádal až v desáté minutě po výkladu pravidel od hostujícího vedoucího.
Příčinou sváru byla první branka v naší síti, která padla z dvoumetrového ofsajdu, což později přiznali i domácí trenéři. Naopak druhý kvalifikovaný asistent používal k signalizaci místo praporku rozlišovací dres, což hráči zažili poprvé v životě.
Úvod nám však vyšel skvěle, když skóre otevřel Petr Holoubek již ve dvacáté vteřině. Následoval neproměněný samostatný únik Marka Šumšala z půlky hřiště, který v osmé minutě potrestali domácí výše popsaným vyrovnáním. V dalších třech minutách však naprosto zaspala pravá strana hostů a dvě branky jako přes kopírák poslaly Vítkovice do dvoubrankového vedení, které vydrželo až do konce prvního poločasu.
Prvních dvacet minut ve druhém dějství odehráli naši kluci, tak jak by si trenéři představovali. Zatlačili domácí na jejich půli a v rozmezí mezi 35 - 43 minutou po dvou brankách P. Holoubka a jedné J. Nehyby skóre otočili. Poslední zvrat však domácí zahájili ve 46. minutě, kdy nepovedený centr z pravého křídla skončil v síti špatně postaveného hostujícího brankáře. Černý den naší obrany byl dokonán pět minut před koncem, kdy si čtyři hraničtí zadáci neporadili se dvěma tykadly domácích a inkasovali pátou branku, která rozhodla o vítězství Vítkovic.
Za předvedený výkon v tomto utkání si zaslouží pochvalu jen Petr Holoubek a bojovní útočníci, ale naopak celá obrana s krajními záložníky hlavně v prvním poločase zklamala. Ostatní kluci, kteří v tomto utkání dostali dostatek příležitosti ukázat své fotbalové umění zatím nenahradili chybějící hráče.