SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

PB SCOM Cup mladších žáků

V sobotu 24. února ukončili mladší žáci B SK Hranice (ročník 1995) halovou sezónu 2006-2007, tradičním PB SCOM Cupem v hale SOU Hranice. Pořádajícím rodičům se podařilo zajistit účast předních mládežnických týmů z celé Moravy.
PB SCOM Cup mladších žáků

Horní řada zleva: David Zezulka, Zdenek Stryk, Jakub Marek, Daniel Siegel, Marek Šumšal, Petr Holoubek, Radim Frydrych, Jan Šnejdrla, Jan Nehyba a Radim Žingor.
Prostřední řada zleva: Matěj Benk, Dominik Zbruž, Petr Kelar a Petr Matějíček.
Spodní řada zleva: Jan Maděryč, Adam Facek, Roman Šumšal, Jakub Tomečka, Martin Chovanec, Václav Lesák, Daniel Šerý, Patrik Štefek a Tomáš Molnár.

Malou nepříjemností bylo omluvení mužstva FKM Přerov z důvodu chřipkové epidemie pouhých 17 hodin před samotným začátkem celé akce.
Domácí oddíl postavil hned dva vyrovnané výběry, které svým výkonem v turnaji potvrdily nejen kvalitu tohoto ročníku fotbalistů SK Hranice, ale také možnost výběru hráčů v širokém kádru týmu.
Áčko tentokrát zklamalo hlavně po stránce bojovnosti, vázlo zakončování vypracovaných šancí a pouze nejméně obdržených branek společně s výkonem spolehlivého brankáře mohlo potěšit přítomné diváky. Chlapci sice v turnaji nepoznali hořkost porážky, ale se čtyřmi remízami se stali králi nerozhodných výsledků, což na vítězství nemůže stačit. Jedině v utkání s Viktorkou Přerov kluci vybočili z celodenní šedi a předváděli fotbalové akce, které opravdu umí. V konečném účtování na nás zbylo alespoň třetí místo.
Pravým opakem byl tentokrát B tým, který sice nepředvedl tolik fotbalovosti, ale hráči vše nahradili nezdolnou bojovností a touhou po vítězství. Kluci odjezdili všechna utkání „po zadku“, opírali se o důležité branky Petra Matějíčka a důraz v obranné činnosti. Jediná prohra s Baníkem Ostrava tolik nebolela, neboť kluci jako jediní dokázali v posledním zápase porazit nejlepší mužstvo FC DOSTU Bystrc-Kniníčky a v konečném účtování předstihli i své spoluhráče. Pohár za druhé místo byl nejpříjemnějším překvapením celého sportovního klání.

Při vyhlašování nejlepších hráčů, které v rámci objektivity volili samotní trenéři mužstev, jsme si odnesli cenu pro nejlepšího brankáře, kterou s velkým náskokem získal Martin Chovanec. Poháry pro nejlepší jednotlivce pak hráči FC DOSTY Bystrc-Kniníčky Dan Pospíšil jako hráč a Jan Gerlinger jako střelec 8 branek. Poslední cenu sympatie pak Tereza Dubravská z Viktorie Přerov. Za nejlepší hráče u domácích vyhodnotili trenéři Jana Nehybu v áčku a Tomáše Molnára v béčku.

Nakonec je potřeba poděkovat hlavnímu sponzorovi turnaje firmě PB SCOM s.r.o. a obětavým rodičům, bez kterých by tuto vskutku povedenou mládežnickou akci nebylo možno na potřebné úrovni uspořádat, za což jim patří poděkování všech 81 hráčů i 15 trenérů.

Výsledky SK Hranice:
SK Hranice A - 1.HFK Olomouc 1:1
SK Hranice A - Baník Ostrava 2:0
SK Hranice A - SK Hranice B 1:1
SK Hranice A - FC D. Bystrc-Kn. 2:2
SK Hranice A - Viktorie Přerov 6:0
SK Hranice A - SK Prostějov 1:1

SK Hranice B - Viktorie Přerov 2:1
SK Hranice B - 1.HFK Olomouc 2:2
SK Hranice B - SK Hranice A 1:1
SK Hranice B - Baník Ostrava 0:4
SK Hranice B - SK Prostějov 2:0
SK Hranice B - FC D. Bystrc-Kn. 2:1

Sestava a střelci branek:
SK Hranice A: Chovanec 1, Zezulka, Šnejdrla, Stryk, Holoubek 5, Siegel, Žingor, Nehyba 3, Marek 1, Frydrych 1, Šumšal M. 2.
SK Hranice B: Tomečka, Zbruž 1, Šerý 1, Kelar 1, Matějíček 5, Molnár, Lesák 1, Maděryč, Štefek, Benk, Facek, Šumšal R.

Konečné pořadí PB SCOM Cupu:
1. DOSTA Bystrc-Kniníčky 13 b.
2. SK Hranice B 11 b.
3. SK Hranice A 10 b.

4. SK Prostějov 10 b.
5. Baník Ostrava 7 b.
6. 1.HFK Olomouc 5 b.
7. Viktorie Přerov 1 b.

Tabulka všech výsledků:
PB SCOM Cup mladších žáků
(rž)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko