SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Mladší žáci stříbrní v Bílovci

V sobotu 27. ledna zajížděli mladší žáci B SK Hranice (ročník 1995) k dalšímu halovému turnaji. Pořadatelem byl ŠSK Bílovec a sportovní akce, která nesla název SARA Cup, byla na vysoké úrovni. Mírným narušením časového harmonogramu bylo odřeknutí mužstva NH Ostrava, ale přesto se zbylých 9 týmů „popralo“ krásný putovní pohár pro vítěze, který měřil neuvěřitelných 120 cm.
Mladší žáci stříbrní v Bílovci

Horní řada zleva: Martin Chovanec, Dominik Zbruž, Tomáš Molnár, Petr Holoubek, Jakub Marek, Radim Frydrych a Daniel Siegel.
Dolní řada zleva: David Zezulka, Daniel Šerý, Jan Nehyba, Marek Šumšal, Radim Žingor a Jan Šnejdrla.

Náš tým, který odehrál turnaj s maximálním povoleným počtem 13 hráčů, nalosovali pořadatelé do těžší B skupiny, o čemž svědčí všechny výsledky o konečné umístění, ale právě tato utkání kluky motivují k lepším výkonům. Začátek se nám povedl na výbornou, když jsme jasně přehráli SFC Opavu. Slabší chvilka přišla hned v utkání s KS Katowice, když nekoncentrovanost druhé čtverky znamenala ztrátu dvoubrankového vedení a jedinou remízu ve skupině. Další vítězství nad VOKD Poruba už chlapce s jistotou poslalo do bojů o medaile, takže otočení výsledku z 0:2 na 3:2 s FC Hlučín bylo pěknou tečkou za základní skupinou.

V semifinále jsme po zodpovědné hře všech tří čtverek bez vážnějších potíží přehráli domácí tým a čekal nás souboj o zlato. V něm se potvrdilo, že v týmu Hlučína hraje výrazná osobnost (Lukáš Buchvaldek), která i přes upozornění trenérů na kvality tohoto mladíka vstřelila obě branky. Nejvíce mrzí dvě nevyužité gólovky z úvodu utkání. Snížení krásnou střelou Radima Frydrycha přišlo již pozdě a klukům nezbyl čas na vyrovnání.
Slzy v očích některých našich chlapců dokazovaly jak moc je mrzí, že nedosáhli na nejvyšší metu, ale za předvedený výkon v průběhu celého náročného dne si odnesli nejen pěkný pohár a stříbrné medaile, ale i pochvalu od trenérů, kterou neslyší tak často.
Při hodnocení nejlepších jednotlivců, jsme si odnesli cenu pro osobnost turnaje, kterou pořadatelé udělili rychlonohému útočníkovi Markovi Šumšalovi.

Výsledky a střelci SK Hranice:
SK Hranice - SFC Opava 3:0 (Frydrych, Zezulka, Šumšal)
SK Hranice - KS Rozvoj Katowice 2:2 (Zbruž, Šumšal)
SK Hranice - VOKD Poruba 3:0 (Holoubek, Nehyba, Šumšal)
SK Hranice - FC Hlučín 3:2 (Molnár, Holoubek, Žingor)
semifinále:
SK Hranice - ŠSK Bílovec 4:0 (Holoubek 2, Nehyba 2)
finále:
SK Hranice - FC Hlučín 1:2 (Frydrych)
Sestava a střelci branek SK:
M. Chovanec, D. Siegel, J. Šnejdrla, R. Frydrych 2, P. Holoubek 4, R. Žingor 1, D. Šerý, J. Nehyba 3, J. Marek, D. Zezulka 1, D. Žbruž 1, M. Šumšal 3, T. Molnár 1.

Výsledky o konečné umístění:
o 7.-9.místo:
1.FC Valašský - VOKD Poruba 1 : 4
1.FC Valašský - SFC Opava 2 : 3
SFC Opava - VOKD Poruba 4 : 2
o 5. místo:
FC Vítkovice - KS Rozvoj Katowice 2 : 2 (PK 1:3)
semifinále:
FK Frýdek Místek - FC Hlučín 1 : 4
ŠSK Bílovec - SK Hranice 0 : 4
o 3.místo:
ŠSK Bílovec - FK Frýdek Místek 6 : 1
finále:
FC Hlučín - SK Hranice 2 : 1

Výsledky ve skupinách:

Mladší žáci stříbrní v Bílovci
(rž, foto: Robert Marek)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko