SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Starší přípravka druhá v Olomouci

V neděli 19. listopadu se starší přípravka A SK Hranice zúčastnila halového turnaje, který vzorně připravili pořadatelé ze Sigmy Olomouc v hale na Šibeniku. Pro samotnou hru byla škoda, že se hrálo na malé branky, na které nejsou hráči z mistrovských bojů zvyklí a diváci tak neviděli více gólů. Turnaje se zúčastnilo šest mužstev, která se utkala systémem každý s každým.
Starší přípravka druhá v Olomouci

Zadní řada zleva: Petr Vanduch, Dominik Sadil, Radek Dán, Rostislav Sobek.
Přední řada zleva: Jakub Marek, Petr Ančinec, Štěpán Spurný, Radim Žingor, Václav Lesák, Jan Nehyba.
Ležící: Daniel Šerý.

Naši chlapci, kteří se představili v nejsilnější možné sestavě předváděli pohledný fotbal, plný osobního nasazení. V úvodním utkání jsme narazili na domácí béčko a díky střelecké pohotovosti jsme zvítězili rozdílem třídy. V dalším prestižním zápase s domácím áčkem jsme tahali většinu času za delší konec, ale při nevyužití tří gólových šancí přišlo vyrovnání, po přiznané zmýlené pana rozhodčího z rychle zahraného rohového kopu.
Zahazování gólovek pokračovalo i v souboji s Šumperkem, kde nás ovšem několikrát podržel spolehlivě chytající Štěpán Spurný a Kuba Marek alespoň jednou překonal hostujícího gólmana. Nejhorší výkon jsem ovšem předvedli se Zlínem, když nás srazila první branka po zaváhání obránce a opět po rohu. Následná herní křeč vyústila v jedinou prohru, kterou alespoň trošku zmírnil Dominik Sadil po úspěšně zakončené individuální akci. V posledním zápase, ve kterém nám pouze vítězství zaručovalo stupně vítězů jsme poněkud „přerostlé“ chlapce FK Šternberk porazili dvěma brankami Radima Žingora ze druhé půle a zajistili si stříbrnou pozici pouze o skóre za domácím áčkem.
Při závěrečném vyhlášení vítězů jsme si odnesli nejen pohár za druhé místo, ale i cenu pro nejlepšího hráče turnaje, kterou zaslouženě získal autor čtyř branek Honza Nehyba.

V závěrečném hodnocení je třeba kluky pochválit za předvedenou hru, která byla založena na dobře chytajícím brankáři, spolehlivé obraně a průbojných útočnících. Naopak je potřeba zlepšit bránění standardních situací, ze kterých jsme obdrželi hned tři branky a především vypilovat zakončení vypracovaných gólových příležitostí.

Výsledky našeho týmu:
SK Hranice - Sigma Olomouc B 5:1
SK Hranice - Sigma Olomouc A 1:1
SK Hranice - FK Šumperk 1:0
SK Hranice - TESCOMA Zlín 1:3
SK Hranice - FK Šternberk 2:0

Sestava a střelci branek:
Štěpán Spurný, Radim Žingor 2, Daniel Šerý 1, Jakub Marek 2, Jan Nehyba 4, Václav Lesák, Petr Vanduch, Rosťa Sobek, Petr Ančinec, Radek Dán, Dominik Sadil 1.


Výsledky a konečná tabulka turnaje:

Starší přípravka druhá v Olomouci
(RŽ)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko