Zápas dvou rozdílných poločasů muži prohráli

Fotbalisté Dolního Benešova nejsou v současné době v MSFL zdaleka tak obávaným mužstvem, jako v předešlých ročnících a s tím také koresponduje jejich umístění v dolní polovině tabulky. Hraničtí fotbalisté jim měli oplácet porážku ze zápasu úvodního kola, ve kterém prohráli 0:3, ale odveta se bohužel nekonala...

FK MSA Dolní Benešov – SK Hranice
4 : 1 (0 : 1)

Branky: 49. Šrom, 65. Spruch, 77. Šrom, 86. Šrom - 26. D. Richter.
ŽK: Kufa, Michálek, Simandl. Rozhodčí: Kondler - Dorušák, Jahoda. Diváků: 150.
Sestava SK: Dragon - Michálek, T. Richter, Anastazovský, Peršín – Simandl (58.Rebenda), Kufa (84. Pulkert), Modelský, Pekný - Staněk (76. Král), D. Richter. Trenér: Břetislav Wozniak.

Naši fotbalisté nastoupili s jedním vysunutým útočníkem a se snahou, zachytit očekávaný počáteční nápor domácích. Předpoklad se nenaplnil, byli to naopak hosté, kteří byli iniciativnější, zaskočili domácí fotbalisty pohybem, bojovností a ve hře dopředu byli nebezpečnější. Už v 7. minutě se do vyložené šance dostal D. Richter, ale nezúročil ji. Po jednom z dalších útoků hostí vznikl před brankou Benešova závar, k zatoulanému míči se u pravé tyčky dostal D. Richter a poslal jej do sítě bezmocného brankáře Skupeně. Vedoucí gól hostí byl pro domácí šokem, ze kterého se nedostali až do konce poločasu. Hraničtí přesně dodržovali pokyny svého trenéra, už v zárodku narušovat akce domácích, těsně je obsazovat a snažit se být u míče dřív než soupeř. To se do konce poločasu dařilo a znervoznělí domácí neproměnili v poslední minutě první půle ani přísně nařízený pokutový kop, jejich nejlepší útočník Spruch jej namířil do tyče.
Už začátek druhého poločasu nevěstil pro hosty nic dobrého. Minutu po zahájení hry se míč ocitnul v hranické síti, naštěstí pomezní viděl postavení mimo hru. 49. minuta znamenala pro hosty pohromu, špatně krytý domácí Šrom zaznamenal první úspěch Benešova a od té chvíle se hra hostí zcela rozpadla. Bránili se neustálým nájezdům soupeře málo přesnými odkopy, chaotickou a nedůraznou hrou v defenzivě, ve hře dopředu chyběla nápaditost a zejména přesnost, takže se většina času odehrávala na polovině Hranic. Přesto se jim dařilo držet nerozhodný výsledek až do 66. minuty, ve které Broulík otočil skóre ve prospěch domácích
tvrdou střelou z malého vápna. Potom už bylo na hřišti jen mužstvo domácích, které zcela opanovalo další vývoj zápasu. V 76. min. zahrávali domácí rohový kop, nejvýše vyskočil opět Šrom a aby toho nebylo málo, tentýž hráč po školácké minele jednoho z obránců Hranic zaznamenal v 86. min. hattrick a upravil stav zápasu na konečných 4:1. Byl to další zápas, který hraničtí fotbalisté nemuseli prohrát, kdyby dodrželi to, co jim trenér Wozniak naordinoval.

Skončila podzimní část soutěže a fotbalisté Hranic jsou na posledním místě tabulky se značným bodovým mankem na předposlední Brumov. Ztráta je to sice velká, nikoliv však beznadějná. Za předpokladu vhodného doplnění mužstva a kvalitní zimní přípravy je možné se ještě o záchranu pokusit.

Další výsledky 16. kola:
Frýdek-Místek - Brno B 5:0, Karviná - Slovácko B 2:1, Fulnek - Brumov 4:1, Břeclav - Jihlava B 1:0, Lipová - Ostrava B 2:2, Znojmo - Uničov 1:0, Zlín B - Mutěnice 0:1.