Muži jeli pro bod, přijeli s nadílkou

Zápas ve Frýdku-Místku byl pro hranické fotbalisty jednou z posledních příležitostí udržet se do jarní části alespoň na dohled patnáctému místu a zajistit si alespoň malou naději na možnost svést zápas o udržení v soutěži.
Nůžky se ale rozevírají, bodový odstup narůstá a naděje úměrně s tím klesají. Pokud výbor oddílu nechce rezignovat na záchranu, bude muset během zimní přestávky mužstvo na klíčových místech doplnit.

FK Frýdek-Místek – SK Hranice
4 : 1 (2 : 0)

Branky: 27. Macura, 35. Myšinský, 84. Adam, 85. Ďurfina – 56. Adam (vl.).
ŽK:Rozhodčí: Kondler - Dorušák, Jahoda.
Sestava Hranic: Dragon - Michálek (35. Rebenda), T. Richter, Bočan, Peršín - Modelský, Anastazovský, Kufa, Kuchař (46. Simandl) - Stryk (65. Bagar), D. Richter. Trenér: Břetislav Wozniak.

První minuty od úvodního hvizdu rozhodčího byly zcela netypické. Na místo tradičního náporu domácích, přišel naopak tlak hostí, který vyvrcholil už ve 4. minutě faulem domácího brankáře na pronikajícího Stryka a rozhodčí nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Míč si postavil dříve vždy úspěšný exekutor Michálek, ale tentokrát jej v prvním klíčovém okamžiku zápasu kopnul tak špatně, že jej brankář Dittert poměrně snadno chytil. Od této chvíle jakoby na hosty padla deka, přestali být agresivní, bojovnost byla tatam, nedařily se kombinace a domácí postupně přebírali iniciativu. Ve 27. minutě se jim podařilo Macurou vstřelit vedoucí gól a od této chvíle byli lepším mužstvem.Ve 35. minutě musel trenér Wozniak vystřídat zraněného Michálka za dorostence Rebendu. V téže minutě dosáhli domácí druhé a je třeba říci, že laciné branky, když se míč po odkopu od branky odrazil od Myšinského do sítě bezmocného Dragona.
Druhý poločas začali hraničtí fotbalisté po řádné „domluvě“ od trenéra přece jen poněkud lépe, hra se vyrovnala, útočné akce se přelévaly od jednoho vápna ke druhému až do 56. minuty, která znamenala druhý klíčový okamžik zápasu. V nepřehledné situaci před domácí brankou se dostal k míči domácí hráč Adam a nezištně jej dopravil do vlastní branky. Dosáhnul tak pro hranické kontaktního gólu a vyvedl na několik minut své spoluhráče z konceptu. Hosté toho ale nevyužili, byť měli v této fázi hry převahu, ale nepřesnostmi a zbrklostí se připravili o lepší výsledek. Domácí přidali na tvrdosti a bojovnosti, byli rychlejší a to je nakonec přivedlo k jednoznačnému úspěchu. V 84. minutě kopali tři rohové kopy po sobě a po tom třetím se trefil právě Adam, který tak odčinil svůj vlastní gól. O minutu později hraničtí obránci tak dlouho odkopávali míč od vlastní branky, až se jej zmocnil Ďurfina a stanovil konečný stav zápasu. Hranice dohrávaly jeho poslední fázi v naprostém útlumu, domácí zase polehávali a „takticky“ střídali, takže zkřehlí diváci byli rádi, když zazněl závěrečný hvizd rozhodčího Kondlera, který udělil ŽK Anastazovskému,Peršínovi a Kufovi.
Poslední zápas podzimní části soutěže odehraje SK Hranice na domácím stadionu tuto sobotu od 14 hodin s rezervou Zlína. Škoda, že právě ve stejný den a hodinu bude na druhém břehu Bečvy hrát Dukla předehrávaný zápas prvního jarního kola.

Další výsledky 13. kola:
Karviná - Mutěnice 2:2 Břeclav - Dolní Benešov 3:1 Ne 5.11. Slovácko B - Fulnek 2:1 Ostrava B - Uničov 0:0 Znojmo - Jihlava B 3:1 Lipová - Brno B 2:1 Zlín B - Brumov 3:0