Po bojovném výkonu si muži připsali další body

Zápas s fotbalisty Znojma byl jednou z posledních možností jak zůstat na dohled od předposledního místa a zachovat si alespoň jiskřičku naděje do jarních bojů o záchranu. Pro posílení této naděje by to chtělo ještě na podzim nějaký ten bodík uhrát. Pokud budou hráči bojovat se stejným zápalem, nemusela by být vidina záchrany v oblasti sci-fi.
Na hřišti se bojovalo o každý míč

SK Hranice – 1.SC Znojmo
2 : 1 (1 : 0)

Branky: 10. Kufa, 59. Stryk - 78. Minarech.
ŽK: Kuchař - Mička. Rozhodčí: Marek - Fojt, Jar. Beneš.
Sestava SK: Dragon - Michálek, Bočan, T. Richter, Peršín – Modelský (83. Staněk), Anastazovský, Kufa, Kuchař - Stryk, D. Richter. Trenér: Břetislav Wozniak.

Po zahajovacím hvizdu rozhodčího se mužstva snažila převzít iniciativu, ale dříve se to podařilo domácím, kteří tentokrát svého soupeře zaskočili nejen větším zaujetím pro hru a bojovností, ale byly zde patrny už i zárodky kombinační hry se snahou o takové zakončení, které by znamenalo nebezpečí pro branku protivníka. Po jednom takovém vydařeném útoku se na hranici pokutového území dostal v 10. minutě k míči Kufa a vydařenou střelou překvapil brankáře hostí. Byl to pro domácí velmi důležitý moment, protože tím získali na sebevědomí a jistotě při zakládání útočných akcí. Důležitá byla poměrně dobrá hra záložní řady, ve které se dařilo Kufovi a své si odehráli i Anastazovský s Kuchařem. Bezchybná byla i hra obrany.
Do druhého poločasu nastoupili domácí s předsevzetím nejen těsný výsledek udržet, ale co nejdříve jej vylepšit na dvoubrankový rozdíl a zajistit tím bezproblémové dohrání zápasu. Po jedné z dalších vydařených akcí se to skutečně podařilo v 59. minutě Strykovi, kterého bylo po celý zápas vidět, protože dělal obraně Znojma dost problémů. Když už to vypadalo, že potíže nebudou a hosté rezignují na zvrat v zápase, vzpomněl si jejich nejlepší hráč Minarech na starou fotbalovou pravdu, že když nevíš co s míčem, kopni jej na branku. To skutečně udělal v 78. minutě a tvrdou ranou z více než 30 metrů překonal překvapeného Dragona a zápas ještě poněkud zdramatizoval. Svým spoluhráčům vlil do žil ještě zbytky bojovnosti, ale dobrou obrannou hrou a rychlými protiútoky se domácí ubránili a dovedli tak zápas do vítězného konce.
Trenér Wozniak byl po zápase spokojen s nasazením a bojovností svých svěřenců, ale dodává, že ještě čeká mnoho práce na vylepšení celkového herního projevu a na nácviku herních variant. Je sympatické, že se snaží do mužstva zabudovávat nové hráče z dorostu. Podle jeho slov je to proto, že jiné hráče nemá k dispozici a také, aby si zvykali na atmosféru zápasů dospělých a pokud to bude možné, aby si i zahráli.

Další výsledky 12. kola:
Fulnek - Břeclav 1:0, Dolní Benešov - Zlín B 1:1, Jihlava B - Karviná 0:2, Mutěnice - Lipová 2:0, Brno B - Ostrava B 1:1, Brumov - Frýdek-Místek 4:3, Uničov - Slovácko B 1:0.