SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Body s cenou zlata

Naši fotbalisté museli deset kol čekat na to, aby v letošním ročníku MSFL uhráli první body. Konečně tedy bodový zisk a je otázkou, zda to bude odrazový můstek k výkonům, které by bodové konto rozmnožily a zajistily pro Hranice již tradiční soutěž. Ještě je do konce soutěžního ročníku k mání dostatečný počet bodů.
SK Hranice – SK Lipová
1 : 0 (1 : 0)

Branka: 1. Stryk
ŽK: Pekný. ČK: 78. Pekný. Rozhodčí: Pustějovský - Páral, Vl. Boček. Diváků: 95.
Sestava SK: Dragon - Michálek, T. Richter, Bočan, Peršín - Modelský (46. Kuchař, 92. Pulkert), Simandl, Kufa (66. Anastazovský), Pekný- Stryk, D. Richter. Trenér: Břetislav Wozniak.

Štamgasti se ještě nestačili přemístit z proslulé restaurace Gól na svá místa a domácí hráči už rozjásali hrstku zkřehlých diváků. Stalo se tak už v 1.minutě,ve které se dostali po vydařené útočné akci až před branku hostí, využili nedorozumění obrany s brankářem a Stryk pohotově dopravil míč poprvé a jak se po 90 minutách ukázalo také naposledy, do sítě gólmana Švédy. V minulých zápasech inkasovali vždycky jako první hraničtí a často právě v prvních minutách,tentokrát tomu bylo naopak a to vlilo do jejich žil maximum odhodlání, jímž eliminovali akce přece jenom mírně fotbalovějšího soupeře. Poměrně dobře si vedla domácí obrana,ve které hráli prim T. Richter a zejména Michálek s Bočanem. Posledně jmenovanému se zápas zvláště vydařil. Přesto útočné akce hostí byly kompaktnější a nebezpečnější a jen díky jejich velmi nepřesné střelbě, nedošla domácí branka úhony. Naopak v ofenzivě domácích se dařilo Strykovi, který představoval největší hrozbu pro soupeře. Škoda,že nedostal žádnou kloudnější přihrávku, ze které by se dostal do slibné střelecké šance.
Druhý poločas byl kopií první části, jen s tím rozdílem, že s přibývajícími minutami se hosté více prosazovali a častěji se dostávali do střeleckých šancí. Dokonce se jim podařilo tvrdou ranou nastřelit břevno Dragonovy svatyně, ale ostatní pokusy mířily buď vysoko nad, nebo daleko mimo branku. Velké nebezpečí hrozilo po 50.minutách, kdy hosté zahrávali 3 rohy po sobě, ale neúspěšně. Do šance se také v 63. minutě dostal domácí Simandl. Hranickým hráčům se podařilo eliminovat závěrečný tlak hostí a dovedli tak zápas do konečného vítězství, které je možno, vzhledem k jejich vůli po vítězství označit za zasloužené. Za zmínku ještě stojí, že se po druhé ŽK nechal zcela zbytečně v 78. minutě vyloučit Pekný a nesmyslně oslabil mužstvo právě v rozhodující části hry.
Trenér Wozniak po zápase řekl:
“Vítězství je to cenné, bylo dosaženo po bojovném výkonu většiny hráčů. Jsem rád, že začínají přijímat moji folozofii, bojovat za každých okolností a nedat, zvláště na vlastním hřišti, soupeři ani píď zadarmo. K tomu, abychom bodové konto rozmnožili, nás ale ještě čeká mnoho práce.

Další výsledky 10. kola:
Brno B - Uničov 1:1, Jihlava B - Ostrava B 0:0, D. Benešov - Znojmo 0:2, Mutěnice - Slovácko B 2:3, Břeclav - Frýdek-Místek 1:0, Fulnek - Zlín B 3:3, Brumov - Karviná 2:2.