SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Nepomohla ani výměna trenéra

Naši fotbalisté neodjížděli do Kravař k zápasu s rezervou Baníku Ostrava s nijak přehnanými ambicemi, ale ani předem poraženi, protože soupeř také dosud příliš bodů neposbíral a v případě úspěchu by odstup od předposledního nebyl tak propastný. Navíc se představili pod novým trenérem, ale velkou radost mu až na některé vyjímky neudělali, předvedli stejně slabý výkon, jako v předcházejících zápasech.
FC Baník Ostrava B – SK Hranice
1 : 0 (0 : 0)

Branky: 1. Böhm, 45. Ricka, 90. Prokeš.
ŽK: Pekný. Rozhodčí: Prokop. Diváků: 155.
Sestava SK: Dragon - Michálek, Pekný, T. Richter, Peršín - Modelský, Kufa, Simandl (78. Machač), Pulkert (34. Anastazovský), Stryk (46.Kuchař), D. Richter. Trenér: Břetislav Wozniak.

Ještě neuplynula ani první minuta zápasu a už se měnil stav na ukazateli skóre. Domáci využili nepozornosti obrany a po prvním útoku po pravé straně následoval centr před branku a Böhm nezaváhal a hlavou překonal brankáře Dragona. Po této úvodní nepříjemné sprše upadla hra hranických hráčů do stereotypu z minulých zápasů. Za celý poločas se jim nepodařilo jedinou útočnou akci dotáhnout až tam, odkud by mohli vážněji ohrozit domácího brankáře i přes to, že se hra přece jen trochu vyrovnala. Bylo to i zásluhou toho, že byl už ve 34. minutě vystřídán Pulkert Anastázovským. Když se už rozhodčí chystal ukončit první část hry, dostali se ještě domácí k zahrávání rohového kopu a špatně krytý Ricka dosáhl hlavou druhého úspěchu.
Do druhého poločasu poslal trenér Wozniak Kuchaře za Stryka a udělal dobře, protože mladý Kuchař dělal domácím zadákům větší potíže. Dokonce se dostal v 54. minutě sám před brankáře, ale zbytečným otálením se střelou, nakonec šanci neproměnil. Škoda, protože v této fázi hry byly síly na hřišti vyrovnané a kontaktní gól by hranické jistě povzbudil a zápas se mohl vyvíjet trochu jinak. Takto dospěl až do závěrečné fáze a domácí s přehledem hájili dvoubrankové vedení. Těsně před koncem dokonce kopali sérii čtyř rohových kopů a v první minutě nastaveného času, opět po chybě v defenzivní činnosti Hranic, dosáhli ještě třetího gólu z kopačky Prokeše.
Trenér Wozniak zápas zhodnotil takto:
„Převzal jsem mužstvo ve velmi špatném stavu. Je zanedbané zejména po strance fyzické připravenosti, z toho pramení i fakt, že si hráči nevěří, což ubírá na kvalitě jejich výkonu. Také z hlediska taktiky hry je na tom mužstvo špatně, postrádá jakoukoliv koncepci, zanedbatelné nejsou ani technické nedostatky u jednotlivých hráčů. Čeká nás ještě mnoho práce a myslím, že se výsledky, i když ne hned, dostaví. Nevylučuji ani, že se s některými hráči budeme muset rozloučit.“

Další výsledky 15. kola:
Frýdek-Místek - Zlín B 1:0, Karviná - Dolní Benešov 1:2, Uničov - Mutěnice 0:1, Znojmo - Břeclav 1:0, Lipová - Brumov 1:1, Slovácko B - Jihlava B 4:1.
Utkání Brno B - Fulnek bylo kvůli marodce v týmu Fulneku odloženo.