Mladší žáci B jsou již druzí

Ve středu 27. září odehráli žáci B SK Hranice již třetí utkání na domácím hřišti, když soupeř z Kralic byl v tabulce pouze jeden bod za naším týmem na čtvrtém místě. V sobotu 30. září pak žáci zajížděli na hřiště FK Šternberk. Ještě před samotným začátkem řešili trenéři neskutečnou marodku hráčů, když k utkání vůbec neodcestovalo pět hráčů a další hráč nastoupil se sebezapřením.
Naši chlapci začali proti Kralicím opět ve velkém stylu a již v šesté minutě jsme vedli po brankách Šumšala a Stryka 2:0. Třetí gól přidal ještě v prvním poločase Zbruž, když zakončil nacvičený signál při rohovém kopu. Ve druhém dějství jsme snaživému soupeři přidali dalších pět branek, když hlavní slovo měl autor hattricku Petr Holoubek. Předvedená hra ovšem trenéry nepotěšila, neboť se kluci utápěli ve zbytečném vodění míče, přehušťovali střed hřiště a také střelba ze střední vzdálenosti nám tentokrát nešla.

Výsledky utkání a střelci branek:
Starší žáci
SK Hranice B – FC Kralice n. H. 4:1 (2:0)
(Ticháček 2, Poláček a Sao Link 1)

Mladší žáci:
SK Hranice B – FC Kralice n. H. 8:0 (3:0)
(Holoubek 3, Stryk 2, Šumšal, Zbruž a Matějíček 1)

Sestava: Martin Chovanec, Jakub Tomečka, Jan Šnejdrla, Dominik Zbruž, Radim Žingor, Václav Lesák, Radim Frydrych, Zdeněk Stryk, Petr Holoubek, Daniel Šerý, Marek Šumšal, Jakub Marek, Jan Nehyba, Petr Matějíček, Tomáš Molnár, Petr Kelar, Patrik Štefek.

O mnoho těžší to měl náš tým ve Šternberku. Soupeř na nás vyrukoval od první minuty s velmi tvrdou hrou, kterou pocítilo několik našich hráčů na vlastním těle. Obzvláště domácí D. Coufal se na hřišti v některých momentech choval jako by si spletl fotbalové hřiště s ringem. Naštěstí našim klukům vyšel opět začátek a již v páté minutě jsme vedli o dvě branky (Marek, Zbruž). Také zbylých 25 minut jsme soupeře jasně přehrávali a pokud bysme byli trpělivější a využívali i křídelní prostory, mohli jsme vést o více než pět branek.
Ve druhém poločase už kluci podvědomě šetřili síly. Domácí toho dokázali využít a kuriózním gólem, když se míč po lehké střele nečekaně odrazil (vinou prasklého míče) za záda bezmocného J. Tomečky, snížili na 1:7. Gólovou tečku zaznamenal čtyři minuty před koncem R. Žingor brankou z přímého kopu. Za výkon v tomto zápase si hraničtí zaslouží pochvalu, dokázali se vyrovnat nejen s nečistou hrou soupeře, ale také vydrželi fyzicky až do konečného hvizdu rozhodčího Jakubce.
Tímto vítězstvím, které bylo již páté v řadě, se náš tým vyhoupl o skóre na druhé místo průběžné tabulky za suveréna soutěže SK Prostějov, který ještě neobdržel branku.