Fotbalová bída pokračuje

Velmi blízko k prvnímu bodu měli hraničtí fotbalisté v dalším zápase na domácím hřišti s mužstvem ze špice tabulky MSFL. Škoda, že jedinečnou šanci opět promarnili, protože soupeř, jakkoli vysoko postavený, toho opravdu fotbalového mnoho nepředvedl a po většinu času nebylo poznat, který z obou soupeřů je na tom lépe.
SK Hranice - 1.FC Slovácko B
1 : 2 (0 : 0)

Branky: Pekný – Stýskal, Kúdela.
ŽK: Černotský, Simandl, Michálek. Rozhodčí: Nádvorník. Diváků: 105.
Sestava SK: Dragon - Černotský, T. Richter, Peršín, Michálek - Simandl, Modelský
(73.Anastazovský),Kufa (84.Bušina),Pekný- Stryk (68.Kuchař),D.Richter.. Trenér: Jan Jursík.

Většina příznivců kopané už hranické fotbalisty odepisuje a vidí je v příští sezóně v divizi a pravděpodobně nebudou daleko od pravdy, ale každý, kdo viděl poslední zápas s mužstvem Slovácka musel uznat, že si prohrát nezasloužili. Hostující hráči, byť se nacházejí na špici tabulky, toho moc nepředvedli.Celý první poločas jim byli domácí fotbalisté více než vyrovnaným soupeřem a jen dík naprosté jalovosti ofenzivní činnosti Hranic, odcházeli po poločase do kabin za bezbrankového stavu. Je ale také pravdou, že ne všichni domácí hráči dali do boje celé srdce a místy se projevovaly přece jen lepší individuální schopnosti hostí, ale oba soupeři si nevypracovali takovou příležitost, kterou by bylo možno označit alespoň za nadějnou.
Všeobecně se očekávalo, že do druhého poločasu nastoupí domácí s ještě větší chutí a úsilím rozhodnout zápas ve svůj prospěch a zlomit prokletí předchozích porážek. Pravý opak byl však pravdou. Už v 50. minutě dosáhl hostující Stýskala po kopu z rohu vedoucí branky. Stalo se tak opět po standardní situaci, které jsou pro domácí v každém zápase pohromou. V tomto případě přehlavičkoval domácí obranu jeden z nejmenších hráčů hostí. Od této chvíle se Hranickým přestala hra zcela dařit, uchýlili se k nakopávání míčů dopředu, jejich přihrávky byly zbrklé a nepřesné a tak hosté v 79. minutě zvýšili na 2:0 pohotovou dorážkou Kúdely. Po centru z pravé strany se v 82. minutě dostal před brankáře hostí Pekný, jehož bylo na hřišti na rozdíl od některých jeho spoluhráčů vidět a prudce hlavou zaznamenal alespoň čestný úspěch. Do konce zápasu už mnoho času nezbývalo a hosté si vítězství, které jim doslova spadlo do klína, udrželi.
Podzimní část soutěže se pomalu dostala do své druhé poloviny a domácí ještě neuhráli ani bod. K dalšímu zápasu pojedou do Kravař k utkání s B mužstvem Baníku poté budou doma hostit mužstvo Lipové, takže jakási naděje na bodový zisk existuje a Hranice by se tak dostaly ještě do hry, protože mužstva na 13.- 15.místě také dosud mnoho bodů nezískala.

Další výsledky 8. kola:
Jihlava B - Uničov 1:1, Břeclav - Karviná 1:4, Mutěnice - Brno B 1:1, Fulnek - Frýdek-Místek 4:0, Dolní Benešov - Lipová 1:1 Brumov - Ostrava B 3:1, Zlín B - Znojmo 1:0.